Oyun Sunucu

İyi Minecraft Sunucuları Nasıl Seçilir

Kaliteli bir Minecraft sunucusu seçmekte zorlanabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca seçenek var. Seçiminize bağlı olarak, en iyi seçeneğe gidebilirsiniz. Ancak milyon dolarlık soru, nasıl başlayabilirsiniz? Çok fazla seçenek olduğu için seçim yapmak zor olacaktır. Bu makalede, sunucuları nerede arayacağınızı bileceksiniz. Makalenin tamamını okuduktan sonra, en iyi sunuculara erişebileceksiniz.

Sunucu Listelerine göz atın

Minecraft hizmetlerinin bir listesini sunan tonlarca web sitesi var. En iyi sunucuyu seçmek için siteleri inceleyebilirsiniz. Listeler sunucuların popülaritesine göre verildiği için aktif sunucuları aramak isteyebilirsiniz. Ancak, bazı sunucuların listede daha yüksek bir sıralama için ödeme yaptığını unutmayın. Bu sunucuları tanımlamak için bir liste öğesinin yanında bir yıldız veya “sponsorlu” etiketi görebilirsiniz.

Oynanış Türü

En iyi oyun türünü seçmelisiniz. Ayrıca, sunucunun etiketleri veya açıklamaları, sunucunun ne hakkında olduğunu size bildirecektir. Özellikle favori oyunlarınızı en popüler sunuculardan bazılarında oynadıysanız, etiketlerin veya açıklamaların çoğuna aşina olabilirsiniz.

Nüfus

Listelerin çoğu, belirli bir sunucuya giriş yapan oyuncu sayısını gösterir. Nasıl birini seçebilirsin? Küçük oyunlar oynamak için sunucu arayışındaysanız en az 100 kişinin giriş yaptığı bir sunucuya bakmanızı öneririz. Bunun dışında samimi bir topluluk arayışındaysanız tavsiye ederiz. Yaklaşık 50 kişinin giriş yaptığı bir sunucuyu tercih edin.

keder koruması

Oyuncuların çoğu bu özelliği tercih ediyor. Bunun nedeni, keder korumasının diğer oyuncuların eşyalarınızı ve binalarınızı yıkmasını zorlaştırmasıdır. Tipik olarak, hayatta kalma sunucuları açıklamada bu şeye sahiptir. Ancak bu bilgiyi her çevrimiçi sunucuda bulamazsınız.

Teknik Bilgiler

Ayrıca teknik bilgileri de kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bazen bu bilgiyi sunucu açıklamasından alabilirsiniz. Alternatif olarak, sunucuları düzenlemek için sunucu listelerinin kullandığı etiketlere bakabilirsiniz. Ancak bu yerlerin hiçbirinde bilgi bulamazsanız, sunucunun web sitesine gitmek isteyebilirsiniz.

sunucu web sitesi

Sunucu sitesine de göz atmalısınız. Siteye girdikten sonra, web sayfalarına veya forum gönderilerine bakmak için harika olup olmadığını öğrenmek için incelemelisiniz. Topluluk, personel, özellikler ve sunucu kuralları ile ilgili bilgileri bulabilir misiniz? Aslında iyi sunucular sitelerine önem verirler, bu da siteyi bilgilendirici ve kullanıcı dostu yapar.

Sunucuyu keşfedin

Son olarak, sunucuyu keşfetmek isteyebilirsiniz. Aslına bakarsanız, daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız sunucuyu denemek önemlidir. Aslında, iyi sunucuların her zaman insanların sorularını yanıtlamasına yardımcı olmak için çevrimiçi olarak moderatörleri ve yöneticileri vardır. Size sunucu kurallarını ve özelliklerini anlatmak için oradalar.

Umarım bu ipuçları, herhangi bir güçlük çekmeden en iyi Minecraft sunucularını seçmenize yardımcı olur.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Sql Sunucu

SQL Server Optimizasyonu ve Şifrelemenin Performans Etkisi

SQL Server 2008 yazılımının Enterprise ve Developer sürümlerinde, şeffaf veri şifrelemenin (TDE) yeni bir güvenlik özelliği dahil edilmiştir. SQL Server
Sunucu

Özel Sunucu Barındırma ve Kolokasyon Barındırma Hizmetleri

Web Hosting Sektöründe Adanmış Sunucular ve Kolokasyon Hizmetleri Web hosting sektöründe sıklıkla karşılaşılan terimler arasında “Adanmış Sunucular” bulunur ve bu,