Java Windows XP Desteğini Kesiyor

Microsoft‘un efsane işletim sistemi Windows XP için bir kötü haberde Sun Microsystems’den James Gosling tarafından geliştirilen programlama dili olan Java’dan geldi. Java Windows XP desteğini kesiyor. Nisan ayı içerisinde Microsoft tarafından alınan karar doğrultusunda Windows XP desteği son bulmuştu. Ancak tüm bu uyarılara rağmen Windows işletim sistemi pazarının büyük payını oluşturan Windows XP kullanım hastalığı bitmek bilmiyor.

Java Windows XP Desteklemiyor

Java Windows XP Desteklemiyor

Microsoft‘un ardından program geliştiricileri de birer birer Windows XP‘ye olan desteklerini sonlandırmaya başladıkları görülüyor. Son olarak Oracle Corporation bünyesindeki Java artık Windows XP’ye destek vermeyeceğini kullanıcılarına duyurdu. Oracle tarafından alınan bu kararın ardında Microsoft’un parmağının olup olmadığı merak ediliyor olurken Windows XP kullanıcıları için Java desteği çok önemli bir karar.

Alınan karardan sonra Windows XP işletim sisteminde çalışmayacak olan Java’nın son sürümleri kullanıcıyı çok üzecek. Çünkü birçok oyun ve internet sitesi Java tarafından optimize ediliyor. Böylelikle yeni sürüme sahip olamayacak olan Windows XP işletim sisteminde Java desteği alan birçok internet sitesi çalışmayacak. Oracle tarafından alınan bu kararın ardından Windows XP desteksiz ilk Java sürümü olan 8. sürüm 15 Temmuz’da kullanıma sunulacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status