JPG Resimlerin Kalitesini Bozmadan Sıkıştırma

Çoğu blog yazarları sürekli güncel durmak için ilgi alanları hakkında yazı yazmak zorunda kalır. Bunlardan birisi de ahmetceylan.com.tr – İlerleyen teknoloji ile günümüzde insanlar vakitlerinin birçoğunu internet sitelerinde arama yaparak geçirir.

Arama trafiğini oluşturan soru cevapları çoğu cevabını blog sitelerinde yanıt bulur. Bu demek oluyor ki internet hayatında blog sayfaların ayrı bir yeri olduğu şüphesiz.

Buna göre sürekli güncel olan bloglar her gün ziyaretçi trafiğini katlaması kaçınılmaz. Bu oluşan trafikle konulara eklenilen resimler, gün geliyor bant genişliğini aşmak zorunda kaldığı da ayrı bir durum.

Resim deyip geçmemek lazım, görsellerin web sayfasındaki önemi büyük. Örneğin bir olayı sözlü anlatırsanız anlamlı olur mu? peki resim eklense makaleye nasıl olur? Daha ciddi ve anlatımı kolay yazı olmaz mı?

Yüklenen resimlerin dezavantajı yok mu? Maalesef var. Boyut durumları sebebiyle yüklenen resimler, sunucu trafiğinden tutun sayfa açılış hızına kadar etkisi var.

Bu dezavantajı, ICVT tarafından geliştirilen JPEGmini sayesinde kaldırmak mümkün. JPEGmini ile JPG resimlerin kalitesini bozmadan sıkıştırma. Bant genişliğini tüketen JPG formatlı resimlerin boyutlarını kalitesini bozmadan buraya tıklayıp online olarak düşürebilirsiniz.

Aşağıda JPEGmini sitesi üzerinden dönüştürülmüş resmi inceleyebilirsiniz.

2 Yorumlar

  1. fidan 4 sene önce
  2. tesekkur 2 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status