Katharina Hautz, Crytek’ten Ayrıldı

Türk oyun severlerin Türkçe seslendirme olarak ilk oynadığı oyunların başında gelen bilim kurgu konulu Crysis serilerinden Crysis 2 ve Crysis 3‘ün gelişmesinde yer alan Katharina Hautz, Crytek’ten ayrıldı.

Katharina Hautz Rovio Stokholm Stüdyosuna Katıldı

Katharina Hautz Rovio Stokholm Stüdyosuna Katıldı

Katharina Hautz, 5 yıldır birlikte çalıştığı Crytek firmasından neden ayrıldığı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Türk oyun severlerin büyük ilgisini çeken Crysis serilerinden Crysis 2 ve Crysis 3 oyunlarında “Development Manager” görevini sürdürüyordu.

Sürpriz bir şekilde Crytek’ten ayrılan Hautz kızgın kuşlar olarak tanıdığımız mobil platformun vazgeçilmez oyunu Angry Birds’ün yapımcısı Finlandiya merkezli Rovio firmasına geçiş yaptı.

Bilgisayar platformundan ayrılarak mobil platforma geçiş yapan Hautz’un Rovio’da ne tür bir proje içerisinde yer alacağı çok merak ediliyor. Hautz’u kızgın kuşların yapımcısına kaptıran Crytek ise eski Geliştirme Müdürü hakkında resmi bir açıklama yapmazken bu ayrılık sürecinin büyük bir beğeniyle takip ettiğimiz Crysis serisine etki edip etmeyeceğini zamanla göreceğiz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status