Kim Dotcom, Mega Adlı Yeni Projesini Duyurdu

ABD Temsilciler heyeti tarafından açılan SOPA yasasıyla kapatılan Megaupload kurucusu Kim Dotcom, Mega adlı yeni projesini duyurdu. Bir süredir bulut depolama hizmeti üzerinde çalışmalar yapan Kim Dotcom projesini beta halinden tam sürüme çıkararak kullanıma sundu.

Mega Bulut Depolama Hizmeti

Mega Bulut Depolama Hizmeti

Birçok kategoride hizmet vermeye başlayan Mega, beta sürecin ardından final sürümle kendini duyurdu. Ayrıca dosya yükleme, dosya transferi ve bulut depolama hizmeti veren Mega önümüzdeki günlerde iOS platformuna ait sürümünü yayınlayacağını açıkladı.

Kullanıcıya ücretsiz 50 GB alan sunan Mega, Pro paketleriyle de kullanıcılarına şifrelenmiş depolama imkanı da sunacağı belirtiyor. Ayrıca Kim Dotcom yeni projesi kapsamında gizliliğe oldukça önem verdiği İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Madde 12’sini yeni projesinde yer vererek belirtiyor.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Madde 12

Hiç kimsenin özel yaşamına, ailesine, evine ya da yazışmasına keyfi olarak karışılamaz, onuruna ve adına saldırılamaz. Herkesin, bu gibi müdahale ya da saldırılara karşı yasa tarafından korunma hakkı vardır.

Diğer bulut depolama servislerin alışa kalmışlığın dışarısında hareket eden Kim Dotcom’un yeni projesi Mega ileri zamanlarda nasıl bir çizgi izleyecek, hep birlikte bekleyip görelim.

İlgili >https://mega.co.nz

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status