Kısa Mesaj Ücretlerine Yüzde 20 indirim

Mobil kullanıcılara Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’dan sevindirici haber. Kısa mesaj ücretlerine yüzde 20 indirim yapılacağını Bakan açıkladı.

Türkiye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım

Türkiye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım

Bakan Yıldım konuşmasına şöyle devam etti;

Dünyanın kişi başı en fazla aylık ortalama SMS gönderen ülkeleri arasında Türkiye’nin en üst sırada bulunduğuna dikkati çekerek, “Şu anda SMS gönderiminde Avrupa birincisiyiz. Bunda Türkiye’nin SMS ücretleri en ucuz ülkeler arasında yer almasının da önemli etkisi bulunuyor” dedi.

Yılbaşından itibaren indirimin gerçekleşeceğini, indirimin gerçekleşmesiyle Türkiye’de SMS kullanımın daha artacağını belirten Bakan Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti;

Şu anda yurt içi SMS ücretleri en fazla 41,54 kuruş olarak uygulanabiliyor. Ancak yapılan son düzenlemeyle 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren yurt içi SMS ücreti en fazla 33,25 kuruş olacak” dedi.

Editörden;

Aslında işin garip olayına değinmek gerekirse birçok ücretsiz akıllı telefon iletişim uygulamalarının yaygınlaşmasıyla mobil kısa mesaj ihtiyacının azaldığına değinmek gerekir. Bu uygulamalara örnek olarak WhatsApp, Line, CheatOn ve WeChat benzeri uygulamaları gösterirsek, bu uygulamalar dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip. Ayrıca Avrupa’da Türkiye’nin SMS’ de birinci olması önemli bir teşkil değil WhatsApp benzeri uygulamaların ülkemizde yaygınlaşmasıyla bu rakamın hızlıca düşeceğini belirtmek isteriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status