Lenovo’dan Android Sistemli Dizüstü Bilgisayar

Dünyanın önde gelen firmalarından bilgisayar üreticisi Lenovo’dan Android sistemli dizüstü bilgisayar. Lenovo, mobil platformun en sık kullanılan mobil işletim sistemi olan Andorid sistemi bilgisayarında kullandı. Android 4.2 sürümüyle çalışan A10 adlı dizüstü bilgisayar Lenovo tarafından resmi olarak duyuruldu. Kullanıcıya iki farklı kullanım sunan Android sistemli A10 dizüstü bilgisayar tablet olarak da kullanılıyor.

Lenovo'dan Android Sistemli Dizüstü Bilgisayar

Lenovo’dan Android Sistemli Dizüstü Bilgisayar

Katlanabilir ekranıyla kullanıcı dostu olan ürün arkaya doğru katlandığında klavye kısmı yere doğru geliyor ekran ise arkaya doğru kalıyor. Böylelikle kullanıcı dokunmatik ekranlı A10 dizüstü bilgisayarı tablet olarak da kullanabiliyor.

Lenovo'dan Android Sistemli Dizüstü Tablet Bilgisayar

Lenovo’dan Android Sistemli Dizüstü Tablet Bilgisayar

Android işletim sistemli A10’nun temel özelliklerinden bahsedecek olursak şöyle; 1.6GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Rockchip RK3188 işlemci, 2GB RAM, 32GB dahili depolama, microSD kart desteği, 10.1-inç boyutunda 1.366 x 768p çözünürlüklü dokunmatik ekran, VGA web kamerası, İki adet USB 2.0 bağlantı noktası, bir adet HDMI girişi, Wi-Fi ve Bluetooth gibi temel özelliklere sahip. Tablet bilgisayarın 350 dolar fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. A10’nun Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status