Lenovo’dan Sürpriz Bir Tanıtım

Bu yıl düzenlenen Google I/O Geliştiriciler Konferansında karşımıza çıkan birçok yeniliğin yanı sıra konferansın gözdelerinden bir tanesi yeni çıkacak olan Android L işletim sistemine sahip olacak 64 bit destekli işletim sistemini ilk kullanacak olan şirketler merak konusuydu. Android L işletim sistemin tanıtılması ve 64 bit sisteminin de duyurulması ile birlikte gözler Android işletim sistemine sahip cihazlarıyla tanıdığımız Samsung firmasına çevrilmişti. Android kullanıcılarının büyük çoğunluğu ilk 64 bit Android işletim sistemine sahip olacak telefonun üreticisinin Samsung olacağını tahmin ederken, ünlü bilgisayar üreticilerinden Lenovo’dan sürpriz bir tanıtım gerçekleşti.

Lenovo A805e - İlk 64 Bit Android Telefon

Lenovo A805e – İlk 64 Bit Android Telefon

İlk 64 bit destekli Android telefon Lenovo tarafından üretilmiş oldu. Lenovo, Çin’de düzenlediği etkinlik çerçevesinde Android kullanıcılarının merakla beklediği ilk 64 bit destekli Android akıllı telefon Lenovo A805e modelini tanıttı. Qualcomm 64 bit destekli 1.2GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 410 işlemcisine sahip olan akıllı telefonun grafik işlemcisi ise Lenovo Adreno 306 biriminden oluşturuyor. Prototip olarak tanıtılan telefonun Android sürümü ise 4.4.2 Kitkat olması dikkatleri çekiyor. Ancak şirket sözcüleri bu durumun Android L işletim sisteminin tam olarak yayınlanmamasından kaynaklandığını belirterek, taslak olarak üretilen Lenovo A805e modeli Android L işletim sistemine uyarlayarak piyasaya süreceklerini belirtiyorlar.

Lenovo A805e - Deri Kaplama Arka Kapak

Lenovo A805e – Deri Kaplama Arka Kapak

Muhtemel olarak önümüzdeki aylarda piyasaya sunulacak olan Lenovo A805e modelin diğer teknik özellikleri şöyle; şuan için Android 4.4.2 kullanacak olan cihaz 5.5inç ekrana, 1GB RAM, 8GB dahili hafıza, 8 megapiksel arka kamera, NFC ve LTE desteğine sahip. Ayrıca Lenovo’nun 64 bitlik Android telefonu Çift Sim kart destekliyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status