Lenovo’nun Motorola Üzerindeki Hedefi Büyük

Geçtiğimiz günlerde Motorola’yı Google’dan satın alarak akıllı telefon pazarına hızla giren Lenovo’nun mobil pazardaki hedefleri gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Çin merkezli bilişim ve teknoloji şirketi anlaşılan bilgisayar sektöründeki yavaşlamadan oldukça rahatsız. Lenovo CEO’su Yuanqing Yang mobil sektörün tanınmış markalarından Motorola Mobility’i satın almasının ardından verdiği bir röportajda bundan sonraki süreçte hedefleri Apple ve Samsung gibi mobil platformun dev üreticilerinin önüne geçmek olduğunu belirtti.

Lenovo CEO Yuanqing Yang

Lenovo’nun Motorola Üzerindeki Hedefi Büyük

Son dönemde yaşanan PC satışların azlığından dolayı Lenovo, sadece PC üretiminde kalmayarak kendi bünyesinde akıllı telefon ve tablet üretimi gerçekleştirmeyi ihmal etmemişti. Şirket bundan sonraki süreçte Motorola’yı Google’dan satın alarak mobil pazardaki hedeflerini doğrulamış olmasının yanı sıra Amerika’da üçüncü büyük akıllı telefon üreticisi olmuş konumda.

Bir zamanlara damga vuran Motorola’yı Google satın aldığında, tüketiciler bu satın almanın ardından Google oluşumlu Motorola için beklentileri çok büyük olmuştu. Fakat ilerleyen zamanlarda üretilen Moto X modeliyle ve üretilen modelin sadece Amerika’da satışa çıkması bu beklentileri boşa çıkarmıştı. Şimdi aynı beklentiler Lenovo için artmaya başlamış olmasıyla, umarız bu beklentilerde boşa çıkmaz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status