LG G Watch Satışa Sunuldu

Geçtiğimiz ay düzenlenen Google Geliştiriciler Konferansı‘nda düzenlenen etkinlik çerçevesinde tanıtılan akıllı saat LG G Watch satışa sunuldu. Giyilebilir teknoloji kapsamında üretilen akıllı saatler artık son kullanıcıya serbest bırakıldı. Birçok teknoloji şirketinin üretim bandında adını söz ettiren akıllı saatler artık yeni dönemin ilgi odağı olması düşünülüyor. LG tarafından üretilen Android Wear işletim sistemli akıllı saat an itibariyle küresel pazarda satışa sürüldü. Hatırlarsanız G Wacht ilk olarak Google Play Store Mağazası‘nda satışa sunulmuştu.

G Watch

G Watch

Google Play‘de yer alan saat için sadece belirli ülke kullanıcıları sipariş verebiliyordu. Bugünden itibaren bu durum değişiklik göstererek ABD, Fransa, Kanada, İtalya, İspanya, Almanya, İrlanda, Avusturya, Japonya, Hindistan, İngiltere ve Güney Kore gibi ülkelerde satışa sunulduğu açıklandı. Bu ülke vatandaşları artık mağazalardan LG G Watch saatlerini satın alabilirler. Tasarımı ile göz kamaştıran LG G Watch akıllı saatin üzerinde ise hiç bir tuş bulunmuyor. Bunun haricinde 280 x 280 piksel ekran, 1.2GHz hızında çalışan Snapdragon 400 işlemci, 512 MB RAM, 4GB depolama alanı, 400mAh batarya, değiştirilebilir 22mm kordon ile birlikte gelen akıllı saat Andorid 4.3 ve üstü tüm cihazlarda Android Wear uygulaması sayesinde eşleştirebiliyor.

LG G Watch

LG G Watch

Ayrıca son zamanlarda mobil üreticilerinin önem verdiği IP 67 sertifikasına sahip olan LG G Watch, suya ve toza dayanıklı bir kullanım sunacak. LG G Watch’un küresel pazardaki satış fiyatı ise Google Play üzerinde yer alan 229 dolar ücretle aynı olarak belirlendi.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status