LG G3’ün Nihayet Tanıtımı Yapıldı

Merakla beklediğimiz LG G3’ün nihayet tanıtımı yapıldı. yeni telefon bir dizüstü bilgisayarın ve fotoğraf makinesinin yapabildiği her şeyi özelliklerinde barındırıyor. Bu özellikleri sayesinde piyasayı sarsacak gibi görünüyor.

Bir önceki model G2 gibi G3’te de büyük ekran göze çarpıyor. IPS ekran telefonun ön yüzünün %80’lik bölümünü kaplıyor. Ayrıca ekran kullanıcıya 2560 x 1440 piksel çözünürlük avantajı sağlıyor. Bunun yanı sıra ekran birçok pikseli daha küçük alanlara sığdırmaya başararak muazzam bir görüntü kalitesi sunuyor. Bu senenin diğer iddialı ürünleri HTC One ve Sony Xperia Z2’ye göre aynı boyutlara sahip olan cihaz, bunlardan daha hafif olması sebebiyle avantajlı görünüyor.

LG G3 infografik

LG G3 infografik

3 Gb RAM, 32 GB dahili hafıza, microSD kart yuvası ve dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci özelliklerine sahip olan LG G3’ün bunun gibi teknik özellikleri yetkililer tarafından ön plana çıkarılmaktan kaçınılıyor. Bunun yerine kullanımdaki kolaylıkla son teknoloji özellikleri bir arada barındırılması ön plana çıkartılmaya çalışılıyor.

LG sahip olduğu Android arayüzünde bir takım değişiklikler yaptı. Bu değişikliklerin arasında göze en çok çarpanı ise Smart Notice. Smart Notice, Google Asistan mantığıyla çalışan bir uygulama olarak gözümüze çarpıyor. Kişisel hatırlatmaların yer aldığı uygulama, cihazınızda bulunan gereksiz verileri silmenizi tavsiye edebiliyor. Smart Notice uygulamasını, muadili uygulamalardan ayıran özelliği ise doğal dil yeteneği olarak lanse ediliyor.

LG G3 Renkler

LG G3 Renkler

G3 kullanıcısına basit bir kullanım sunduğu gibi, uygulamalarda da karmaşık işlevleri basitleştirerek kullanıcıya kolaylık sağlıyor. 13 megapiksel kameraya sahip olan cihaz, bunun yanı sıra optik sabitleme, geliştirilmiş otomatik odak sistemi gibi özellikleri kullanıcısına sunuyor. Kameraların geçmişe göre varsayılan çekim modları yeni G3’te değiştirilmiş vaziyette olacağı söyleniyor. Yeni çekim modunda ekrana dokunulduğunda odaklama yapan LG G3, odaklanmayla birlikte aynı anda çekimde gerçekleştiriyor. Ön kamera ise yeni moda selfie çekimlerine göre ayarlanmış. Ön kamerayı açtığınızda kamera karşısında yumruk işareti yaparsanız G3 bu hareketi algılıyor ve çekimi gerçekleştiriyor.

LG G3 ilk bakıldığında metal bir kasa sahip gibi görünüyor fakat ürün tamamen plastik bir yüzeye sahip. Hafif yuvarlanmış köşelerin sayesinde tek el kullanımı oldukça rahat olacak gibi görünüyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status