Line 300 Milyon Kullanıcı Barajını Geçti

Mobil platformun oyunları kadar mesajlaşma uygulamaları da hızlıca büyümeye devam ediyor. Bu büyümekte olan mobil mesajlaşma uygulamalarının içerisinde yer alan bir uygulamanın diğerlerine göre farklı bir kurulum hikayesi var.

Line Mobil Uygulama

Line Mobil Uygulama

Line 300 Milyon Kullanıcı Barajını Geçti

Japonya‘da yaşanan 8.9 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedelerin birbirleriyle iletişim kuramaması ve bu durumun ardından harekete geçen NHN Corporation, yaşanan doğal afet sonrası bir daha mağdur olunmaması için LINE ismini verdiği mobil mesajlaşma uygulamasını geliştirdi.

İlk bakışta Japon halkı için geliştirilen mobil mesajlaşma uygulaması LINE yakın zaman içerisinde glabol olarak kullanıma sunuldu. Uygulamanın yayına girdiği ilk yıl içerisinde 50 milyondan fazla indirme gerçeklemesi kullanıcıların dikkatini çekmişti.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Türkiye pazarına ayak basan mobil mesajlaşma uygulaması Line, Türk kullanıcılar tarafından da çok beğenilmişti. O günlerde sizlere “WhatsApp’a Yeni Alternatif LINE” konu başlık yazımızda duyurmuştuk.

En son Filipinler‘de yaşanan kasırga felaketiyle uygulama üzerinden 500 bin dolar yardım toplayarak tekrar dikkatleri üzerine çeken Line bugün 300 milyon kullanıcı barajını aşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status