Line 400 Milyon Kullanıcı Seviyesine Ulaştı

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasındaki rekabet devam ediyor. Mobil mesajlaşma alanında adını ön plana çıkaran WhatsApp ve WeChat uygulamalarından sonra Line’da bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. 2013 yılının son çeyreğinde 300 milyon kullanıcı barajını geçen Line 400 milyon kullanıcı seviyesine ulaştı.

Japon kökenli anlık mesajlaşma uygulamasının hızlı yükselişinin ardında ise Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinden gelen kullanıcıların olduğu tahmin ediliyor. Yapılan bu tahminlere göre ise halan kullanıcı sayısının en büyük bölümünü İspanya ve Asya ülkelerinden oluştuğu belirtiliyor. Buna göre günlük olan 1,7 milyon yeni kullanıcı Line ile tanışıyor.

Line 400 Milyon Kullanici

Line 400 Milyon Kullanıcı

400 milyon kayıtlı kullanıcısı sayısına ulaşan Line’ın aktif kullanıcı sayısı hakkında henüz net bir açıklama yer almıyor. Fakat 21 Mart tarihinde anlık mesajlaşma servisinden gönderilen mesajların sayısı 10 milyarı geçerek bir rekor kırdı.

Bu hızlı yükselişin arından Line CEO’su Akira Morikawa, bir açıklamada bulunarak Line’ın 2014 yılı içerisinde 500 milyon kullanıcı sayısına ulaşacağını belirtiyor. Yukarıda paylaştığımız grafiğe göre de bu başarının zor olmayacağı açıkça belli oluyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status