Line Zamanla Silinen Mesaj Özelliğini Duyurdu

Günümüzde anlık mesajlaşma uygulamalarının büyük revaçta olduğu şu günlerde uygulama geliştiricileri rekabetin daha üstün olması için popüler servislerine yeni özellikler katmaya devam ediyor. Anlık mesajlaşma uygulamalarından Line zamanla silinen mesaj özelliğini duyurdu. Kendi kendine silen mesaj özelliği sayesinde gönderdiğiniz mesajların karşı tarafta ne kadar görüleceğine siz karar vereceksiniz. Bu özellik sayesinde Line mesajlaşma güvenliğini büyük ölçüde arttırdı diyebiliriz. Çünkü anlık mesajlaşma uygulamaların son zamanlarda çoğalmasıyla kullanıcılar daha güvenli platformları tercih etmek zorunda kalıyordu.

Line

Line

Line Gizli Mesajlaşma Kullanımı

Güvenli mesajlaşma konusunda kararlı bir adım atan Line, bu güveni kendini imha eden mesaj özelliğini kullanıcılarına sunarak aşmak üzere. Line’nın kurmalı saat gibi zamanla silinen mesaj sisteminin kullanımı ise şöyle; yeni güncellemeyle birlikte önceden belirlenen sürenin sonunda kendini silen mesajlaşma özelliğinden yararlanmak için “Saklı Sohbetler” bölümü oluşturmak için Line üzerindeki bir arkadaşınız ile sohbet penceresi açın, burada sohbet penceresi açıldıktan sonra yukarıda “Saklı Sohbet başlatalım!” bildirimi karşınıza çıkacak. Ya da sohbet penceresinin üst kısmında yer alan arkadaşınız ismine tıkladığınızda alta doğru bir menü açılacak, buradan kilit simgesi bulunan “Saklı Sohbet” seçeneğini tıkladıktan sonra mesajlarınızın hangi süre içerisinde silinmesini seçerek zamanla silinen sohbete başlayabilirsiniz.

Line Gizli Mesajlasma

Line Gizli Mesajlasma

Line’nın “Saklı Sohbet” özelliğinden yararlanabilmek için uygulamanın her iki tarafta da güncel olmasını unutmayın. Line’nın Saklı Sohbet bölümünde metin mesajlarının yanı sıra stiker ve fotoğrafta gönderebiliyorsunuz. Ancak bu bölümde gizli olarak sadece video gönderim yapılmadığını hatırlatalım.

Not: Line’nın son güncellemesini yaptıktan sonra Saklı Sohbet özelliği halen devreye girmediyse uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyiniz.

3 Yorumlar

  1. Hatice Kübra Göksu 5 sene önce
  2. Sakli sohbet nasil kaldirilir??? 4 sene önce
  3. Fatmaaaa 3 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status