Liseli Öğrenci Teknoloji Mağduru Oldu

ABD’nin doğu eyaletlerinden Pensilvanya’da yaşayan liseli öğrenci teknoloji mağduru oldu. Pensilvanyalı lise ikinci sınıf öğrencisi okulda gördüğü şiddet unsurlarını ailesine anlatmaya çalışmasına rağmen uğradığı hakaretleri kanıtlayamayınca teknolojik bir cihazdan yardım almaya karar verdi.

Tablet PC

Tablet PC

Günlük yaşantımızdan eksik etmediğimiz bir cihaz haline gelen tablet PC öğrencinin aklına gelerek, okul içerisinde gördüğü şiddet ve hakaretleri birer birer kayıt altına almaya başladı. Kısa bir süre sonra aldıkları kayıtları ailesine gösteren genç, okul içerisindeki yaşadığı olaylar ise okul tarafından dağıtılan tablet PC ile gün yüzüne çıkmış oldu.

Aile yakınları inceledikleri kayıtlarda çocuklarının uğradığı hakaret ve tacizleri görünce direk emniyet mensuplarına olayı intikal ettirdiler. Olaya bakan Bölge Yargıcı Maureen McGraw-Desmet ise çok şaşırtıcı bir karar alarak gizlilik olan bir yerde dinleme yaptığı için liseli genci suçlu buldu. Öğrencinin yaptığı hareketi telekulaklık olarak değerlendiren yargıcın kararına gencin avukatı ise itiraz etmeye hazırlanıyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status