LiveRail Facebook Tarafından Satın Alındı

Sosyal ağ platformunun en gözde platformlarından birisi haline dönüşen Facebook şirket içerisindeki büyümesine yeni satın alma işlemleri yaparak devam ediyor. Son olarak internet platformunun yakından tanıdığı online video reklam dağıtım platformu LiveRail Facebook tarafından satın alındı. Facebook’un gerçekleştirdiği satın almanın bedeli ise henüz resmi ağızdan açıklanmamış olsa da teknoloji bloglarında bu rakam 500 milyon dolar olarak konuşuluyor.

Facebook LiveRail

Facebook LiveRail Satın Alma

San Francisco merkezli şirket 2007 yılından bu yana faaliyet gösterdikleri online video reklam gösterim platformu alanında bugüne kadar toplamda 12 milyon dolar yatırım aldıkları ön plana çıkanlar arasında. Şirket içerisindeki çalışan sayısı ise 170 olarak biliniyor. Popüler video paylaşım sitesi Dailymotion‘ın da dahil olduğu birçok siteye servis veren LiveRail, aylık 7 milyar reklam dağıtımı gerçekleştiriyor.

Kısaca Facebook’un neden video reklam teknolojisi ile uğraştığını sorarsanız hali hazırda kendi servisi içerisindeki videolara reklam gösterimi üzerinde çalışmalar sürdürmekte olan şirket böylelikle bu aşamayı LiveRail şirketini satın alarak elini güçlendirmiş oldu.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status