Bilgi Teknolojileri Mac os

MacOS – Vmware Tools Kurulumu

Vmware Workstation üzerinden MacOS kurulumunu gerçekleştirdiğimize göre artık Vmware Tools kurulumunu gerçekleştirerek MacOS sanal makinemizi daha efektif kullanmaya başlayabiliriz. İlk olarak sanal makinemiz kapalı ise çalıştırıyoruz ve kullanıcımıza giriş yapıyoruz.

Ardından Vmware menü çubuğundan “Vm” seçeneği altında “Install VMware Tools” seçeneğini seçiyoruz.

Bu işlem VMware Tools yazılımını içeren bir iso’yu sistemimize tanımlayacak ve resimde ki gibi bir pencere otomatik karşımıza gelecek. Bu pencerede kuruluma başlayabilmek için “Install VMware Tools” seçeneğini seçiyoruz.

Karşımıza bir kurulum sihirbazı gelecektir. İlk adımı “Sürdür” butonu ile geçiyoruz.

Bu adımda Vmware Tools’un kurulacağı yeri belirtiyoruz. Özel bir dizin altına kurmak istemiyorsanız, direk “Yükle” butonuna basın.

Yükleme işlemini gerçekleştiğinde sistemin yeniden başlatılması gerektiğine dair bir uyarı mesajı gelecektir. Bu işlemede “Yüklemeyi Sürdür” diyoruz.

Yapacağımız kurulumu kullanıcı adımız ve şifremizle onaylamamız gerekiyor.

Kurulum başladı. Bu aşamada kurulumun tamamlanmasını bekliyoruz.

Görüldüğü üzere yükleme işlemi tamamlandı. Artık sistemi yeniden başlatıp, devreye girmesini sağlayabilirsiniz. Tüm işlem bu kadar…

Umarım yarayışlı bir yazı olmuştur. İyi günler dilerim…

İlgili Yazılar

Windows Domain Kurulumu – Bölüm 3

admin

Windows Domain Kurulumu – Bölüm 2

admin

GPO Yedekleme ve Geri Yükleme

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamı

Gizlilik ve Çerezler Politikası