Mark Zuckerberg Soruları Yanıtladı

Sosyal ağ platformunun başarılı ismi Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg soruları yanıtladı. Sosyal ağ platformu tarafından gerçekleşen oturum ile kullanıcılarının karşısına çıkan Zuckerberg, kendisine sorulan sorulara cevap verdi. Bu yöneltilen sorular arasında en dikkat çekeni ise bir süre önce sosyal ağ platformundan bağımsız hale getirilen Messenger uygulamasının neden ayrı bir uygulama haline sunulduğu sorusu.

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg bu soruya cevabı ise;

Mobilde, her uygulama sadece tek bir şeyi iyi yapmaya odaklanıyor. Facebook uygulamasının odaklandığı ise haber akışı. Facebook’ta mesajlaşma çok öne çıkıyordu ve günde 10 milyar mesaj atılıyordu. Mobil kullanıcıların en çok mesajlaşma uygulamalarına ilgi gösterdiğini ve söz konusu uygulamaların hızlı mesajlaşmayı öne çıkardığını gördük. İnsanlar günde neredeyse 15 kişiyle mesajlaşıyor. Bu mesajları atmak için bir uygulama girip belli basamakları aşarak yazışma yapmak uğraştırıcı bir süreç.

Bu açıklamaya bakıldığında Facebook üzerinden mesaj atmanın sunuculara oldukça yük bindirdiği konusunda. Şirket ise sunuculardaki bu yükü azaltmak için sohbet kısmını ayrı bir uygulama içerisine aldığını belirtebiliriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status