Sunucu Veritabanı‎

Masaüstü ve Sunucu Veritabanı Yazılımı – Hangi Veritabanı Yazılımı En İyisidir?

Veritabanı yazılımı satın alırken, aradığınızı dikkatlice değerlendirmeniz önemlidir. Bir sunucu veritabanı satın almayı planlarken, bir masaüstü veritabanının gerçekten yeterli olabileceğine şaşırabilirsiniz. Tam tersine, bir masaüstü veritabanının kaldırabileceğinden daha fazla gereksiniminiz olduğunu öğrenmek sizi şok edebilir.

İhtiyaçlarınızı değerlendirmek için kendinize aşağıdakileri sorun ve sizin için doğru veritabanı yazılımını bulmak için cevaplarınızı kullanın.

1. Veriler ne sıklıkla değiştirilecek? Bu değişiklikleri kim yapacak?

2. Verilerin korunmasından kim sorumlu olacak?

3. Hangi donanım mevcut? Ek donanım satın almak için bir bütçe var mı?

4. Veritabanı için BT desteğini kim sağlayacak?

5. İnternet üzerinden veri erişimi sunulacak mı? Eğer öyleyse, hangi düzeyde erişim desteklenmelidir?

Hangi Veritabanı Yazılımı Size Sunabilir?

Masaüstü veritabanları normalde standart kişisel bilgisayarlarda kullanılır. Sunucu veritabanları ise verilerin tutarlılığını ve güvenilirliğini sağlamak için araçlar içerir ve çok kullanıcılı uygulamalara yöneliktir.

1. Masaüstü veritabanları, daha az karmaşık veri depolama ve işleme gereksinimlerine ucuz ve basit bir çözüm sunar. Bir masaüstü veritabanı kullanarak elde edebileceğiniz avantajlardan bazıları şunlardır:

– Masaüstü veritabanları ucuza gelir.

– Masaüstü veritabanlarının kullanımı kolaydır.

– Masaüstü veritabanları web çözümleri sunar.

2. Sunucu veritabanları, size çok büyük miktarda veriyi hızlı ve çok sayıda kullanıcının verilere erişmesine ve bunları değiştirmesine izin verecek şekilde yönetme olanağı sunar. Daha yüksek bir fiyat etiketi ile bir sunucu veritabanı, sizi etkileyici bir veri yönetimi çözümü ile bağlayabilir. Bir sunucu veritabanı kullanmayı seçtiğinizde elde edilecek avantajlar şunları içerir:

– Sunucu veritabanları esneklik sağlar.

– Sunucu veritabanları güçlü performans sağlar.

– Sunucu veritabanları ölçeklenebilirlik sunar

Source by Ilse Hagen

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Sql Sunucu

SQL Server Optimizasyonu ve Şifrelemenin Performans Etkisi

SQL Server 2008 yazılımının Enterprise ve Developer sürümlerinde, şeffaf veri şifrelemenin (TDE) yeni bir güvenlik özelliği dahil edilmiştir. SQL Server
Sunucu

Özel Sunucu Barındırma ve Kolokasyon Barındırma Hizmetleri

Web Hosting Sektöründe Adanmış Sunucular ve Kolokasyon Hizmetleri Web hosting sektöründe sıklıkla karşılaşılan terimler arasında “Adanmış Sunucular” bulunur ve bu,