Microsoft Akıllı Bilekliğini Tanıttı

Teknolojinin gidererek yaygınlaşması artık şirketler de ürün yelpazelerine yenilerini eklemek için birbirleriyle kıyasıya rekabet içerisinde. Giyilebilir teknolojiye elini atan yazılım devi Microsoft akıllı bilekliğini tanıttı. Akıllı telefonları elimize aldıktan sonra akıllı saatleri bileklerimize takmaya başlamışken son olarak kaşımıza Microsoft’un akıllı bilekliği çıktı.

Microsoft’un Band adını verdiği akıllı bileklikte, adım sayma, kalp ritmini takip etme, uyku takibi ve GPS ile harita üzerinden koşu yolu kayıt etme gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca bu özelliklerin yanı sıra Band cep telefonlarıyla uyumlu olarak çalışabiliyor.

Microsoft Band Tum Platformlar

Microsoft Band Tüm Platformlar

Bluetooth desteği, 1.4 inçlik, 310×102 piksellik ekranı bulunan akıllı bileklik, Microsoft Health uygulaması ile çalışacak. Tam şarj ile 48 saat kullanılabilecek olan Band, bütünleşik GPS özelliğine sahip. Ayrıca Band herhangi bir Windows Phone ile eşleştirildiğinde, Microsoft’un sesli asistanı Cortana ile yönetilebilecek.

Band, Windows Phone işletim sisteminin yanı sıra, iOS ve Android işletim sistemli telefonlarla da eşleştirilebiliyor. Microsoft’un akıllı bilekliğinin ABD satış fiyatı ise 199 dolar olarak belirlendi.

Microsoft Band Video

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status