Microsoft Logolu Lumia’lar Geliyor

Microsoft, 2013 yılı içerisinde gerçekleştirdiği gece yarısı operasyonu ile cep telefonu sektöründe adını tarihi yazmış olan Nokia’yı satın almıştı. Bu satın almanın ardından birçok teknoloji blogunda bundan sonraki Lumia’ların ne zaman Microsoft logosu altında pazara sürüleceği.

Lumia Model Cihazlar

Lumia Model Cihazlar

Son yapılan haberlere bakılırsa Microsoft logolu Lumia’lar geliyor. Microsoft ve Nokia arasındaki anlaşmaların yavaş yavaş sağlanmasının ardında iki teknoloji devinin pazar paylarından yararlanabilmesi için bazı ülkeler üzerinden onay alması gerekiyordu. Bu onaylardan Asya ülkesi Çin tarafından onayın gelmesiyle gözler bu ay içerisinde Hindistan’dan gelmesi beklenen satış onayı çevrilmiş oldu.

Muhtemel olarak Hindistan’dan da satış onayı alınmasının ardından resmi işlemlerini tamamlanmış olan Microsoft, bundan sonraki süreçte Lumia model cihazlarda kendi logosunu kullanmaya başlayacak. Böylelikle bir zamanların cep telefonu denildiğinde ilk akla gelen firmalarından birisi olan Nokia’nın artık Lumia model akıllı telefonlar üzerindeki logosu tarih olmuş olacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status