Microsoft Markalı Lumia 535 Tanıtıldı

Microsoft, Nokia‘yı satın almasının ardından, Lumia model cihazları kendi markası adı altın da satışa süreceği geçtiğimiz günlerde resmi olarak açıklanmıştı. Bu açıklamanın ardından 11 Kasım tarihinde tanıtılması beklenen ilk Microsoft markalı Lumia 535 tanıtıldı. Bugün itibariyle tanıtılan Microsoft Lumia 535, Nokia’nın çıkardığı üst seviye modeller yerine giriş seviyesinde bir akıllı telefon karşımıza çıktı. Microsoft’un ilk Lumia’sı olması ile kullanıcılar şirketten üst seviyeli bir akıllı telefon bekliyordu. Ancak beklentiler boşa çıktı. Şirketin hedefi alım gücü düşük olan pazarda Windows Phone işletim sistemini kullanıcılara yayabilmek.

Microsoft Lumia 535

Microsoft Lumia 535

Microsoft Lumia 535’in Teknik Özellikleri:

  • İşlemci: 1.2 Ghz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 200
  • Ekran: 5 inç qHD (960×540)
  • Bellek: 1 GB RAM
  • Kamera: Arka ve ön 5 megapiksel kamera
  • Depolama: 8 GB, 128 GB SD kart desteği
  • Pil: 1905 mAh

Microsoft’un yeni telefonu değişebilir kapaklı ve diğer Lumia modeller gibi renkli tasarıma sahip. Yukarıda paylaştığımız teknik özelliklere sahip olan akıllı telefonun ekranı ise Corning Gorilla Glass 3 teknolojisinden yararlanıyor. Windows Phone 8.1 Lumia Denim sürümü yüklü olarak gelen Lumia 535’te ayrıca Skype, Office, OneDrive, Cortana ve OneNote gibi Microsoft’un önemli servisleri de yüklü olarak geliyor.

Lumia 535

Lumia 535

Microsoft, yeni akıllı telefonun çıkış tarihini bu ayın sonları olarak belirtilirken, akıllı telefon tek ve çift SIM kartlı olarak 110 avrodan başlayan fiyatlarla piyasaya sürülecek. Lumia 535 ilk olarak Asya ülkelerine, ilerleyen aylarda ise Rusya ve Orta Doğu ülkelerinde satışa sürülecek. Ayrıca Lumia 535’in Türkiye’de de satışa sunulması söz konusu olduğunu belirtmek isteriz. Microsoft Lumia 535 ile ilgili tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Microsoft Lumia 535 Tanıtım Videosu

2 Yorumlar

  1. burcu yamak 5 sene önce
    • Ahmet 5 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status