Microsoft Nokia X Projesini Sonlandırdı

Son zamanlarda teknoloji bloglarını aldığı radikal kararlarla meşgul eden yazılım devi yine aldığı karar ile teknoloji gündemine şok etkisi yarattı. Uzun süren bekleyişin ardından Nokia kullanıcılarına sunulan geliştirilmiş Andorid işletim sistemli Nokia X serisine sahip telefonların gelişmesine Microsoft el atarak projeyi iptal etti. Nokia’nın yazılım devi tarafından resmi olarak almasından sonra alınan bu karar doğrultusunda Microsoft Nokia X projesini sonlandırdı.

Nokia X Android Ailesi

Nokia X Android Ailesi

Microsoft’un CEO koltuğuna oturan Satya Nadella‘nın gelişi ile şirket içerisindeki değişim rüzgarlar hızlıca esmeye devam ediyor. Son olarak dün Nadella tarafından basına bildirilen 18.000 çalışanın çıkarılmasının yankıları şirket içerisinde sürerken Microsoft karşımıza yeni bir gelişme ile çıktı. Nokia kullanıcılarına sunulan modifiye edilmiş Android işletim sistemine sahip Nokia X serisi akıllı telefonların iptali Stephen Elop’un tarafından çalışanlara gönderilen e-posta ile ortaya çıktı.

Nokia X Tanıtım Videosu

Microsoft’un eski CEO’su Elop tarafından gönderilen e-postada Planlanan ürün portföyünün yanında gelecekteki Nokia X serisi telefonları uygun fiyatlı Lumia cihazlar ile değiştirmeyi planlıyoruz. Nokia X serisi cihazların satışı devam ederken, bu değişimin hızlı bir şekilde tamamlanmasını umuyoruz” ifadeleri yer alıyor. Elop tarafından gönderilen mesaja bakıldığında artık Android işletim sistemine sahip Nokia X cihazların yerini eko sınıf Lumia cihazlar alacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status