Microsoft SkyDrive Yeni isim Arayışında

Microsoft’un son zamanlardır başarılı uygulamalarından birisi olan bulut depolama hizmeti SkyDrive isminden dolayı mahkemelik olmuştu. İngiltere’nin ünlü televizyon kanallarından Sky TV kanalı Microsoft’a açtığı isim telif hakkı davasında karar verildi.

Microsoft SkyDrive İsim Hakkını Kaybetti

Microsoft SkyDrive İsim Hakkını Kaybetti

Verilen karar Microsoft’un aleyhine sonuçlandı ve Microsoft SkyDrive yeni isim arayışında. Davanın başlama sebebi ise Sky TV’nin bir süre önce Sky isimin kendilerine ait olduğunu öne sürüp İngiltere’de dava açmasıyla öğrenildi. Ayrıca TV kanalı diğer kanallarının ismini örnek göstererek Sky Sports, Sky One ve Sky Movies kanallarının devamı niteliğinde olduğunu hatta ileride açılacak yeni TV kanalının SkyDrive isimi alması durumunda telif haklarının kendisinin olacağını belirtti.

Bunun üzerine açılan dava İngiliz mahkemeleri tarafından Sky TV kanalı lehine sonuçlandı. Davanın sonuçlanmasının ardından mahkeme Microsoft’a yeni isim bulması için süre tanıdı. Microsoft bu süre zarfında SkyDrive için yeni isim duyurması bekleniyor. Ayrıca Microsoft’un sesli ve görüntülü görüşme uygulaması Skype ismi içinde telif hakkı davası açılıp açılmayacağı merak konusu.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status