Microsoft’ta Değişiklikler Devam Ediyor

Kısa bir süre önce CEO değişikliğine giden Microsoft’ta değişiklikler devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde mevcut CEO Steve Ballmer emekli olmasının ardından şirketin CEO koltuğuna atanan Satya Nadella ile başlayan değişiklikler bir süre daha devam edeceğe benziyor.

Söylenenlere göre Microsoft’ta iş gelişiminden sorumlu başkan yardımcısı Tony Bates ile pazarlama şeflerinden Tami Reller önümüzdeki günlerde yazılım devindeki görevlerinin yanı sıra şirketten ayrılacağı söyleniyor.

Microsoft

Microsoft

Yazılım devi 2014 yılına yeni bir yapılanmayla girerek hem CEO koltuğunu hem yönetim kurulu başkanlığını değiştirmişti. Eğer ortaya atılan iddialar doğru çıkarsa önümüzdeki günlerde iki üst düzey yönetici daha Microsoft’tan ayrılarak yerlerine yeni isimler dahil olacak.

Bu isimler ise muhtemel olarak Tony Bates tarafından boşalacak koltuğa stratejiden sorumlu başkan yardımcısı Eric Rudder Bates tarafından doldurulacağı konuşuluyor. Ayrıca Tami Reller tarafından boşalacak koltuğa ise pazarlama yöneticilerinden Chris Capossela’nın geçmesi bekleniyor.

Bakalım bu atamalardan sonra yazılım devi Microsoft, şirket içi görev pozisyonlarda hangi görev değişikliğine gidecek? Bekleyip hep birlikte görelim.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status