Microsoft’tan Andorid Uygulaması

Yazılım devi Microsoft’tan Andorid uygulaması. Şirket CEO değişikliğinden sonra çapraz platformlar arası yeni projeler peşinde koşmaya devam ediyor. Microsoft’un yeni CEO’su Satya Nadella şirketin başına geçmesinin ardından şirket içerisinde değişim rüzgarları esmeye devam etmekte. Son olarak Microsoft’tan Android platformu için iklim uygulaması Climatology yayınladı.

Microsoft Climatology

Microsoft Climatology

Nadella‘nın şirketin başına geçmesinden sonra farklı bir duruş sergilemekte olan Microsoft geçtiğimiz günlerde iOS işletim sistemi kullanan iPhone ve iPad için Office uygulamasını App Store‘da yayınlamıştı. Şirketin diğer platformlara açılmasının en büyük etkeni ise şüphesiz yeni CEO Satya Nadella ile başlayan değişim rüzgarlarının esmesi olduğunu belirtelim.

Climatology

Climatology

Android için yayınlanan küresel iklim uygulaması Climatology, Microsoft Research tarafından geliştirilmekte. Bölgesel olarak iklim bilgilendirmesi yerine global olarak iklim bilgilerini kullanıcıya ulaştıran uygulama ayrıca gezegenler arası yağış, sıcaklıklar, güneşlenme süresi gibi bilgilerinde ulaşmasına yardımcı oluyor. Şuan test aşamasında olan Microsoft Climatology uygulamasında güncel ve kısa süreli hava tahminlerinin de yer alması bekleniyor. Uygulamaya buradan erişebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status