Microsoft’un Foursquare Yatırımı Gerçekleşti

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialara göre yazılım devi Microsoft, konum tabanlı sosyal ağ sitesi Foursquare’e yatırım yapacağa söyleniyordu. Yapılan bu iddialara karşı CEO seçiminin ardından Microsoft’un Foursquare yatırımı gerçekleşti. Yatırımın ardından ortaya atılan iddialarda doğrulanmış oldu.

Microsoft tarafından 15 milyon dolar yatırım alan Foursquare bundan sonraki süreçte yeni projelerini gerçekleştirmeye devam edecek. Ancak bu yatırım ile birlikte Microsoft’ta Foursquare’den yararlanacak. Konum tabanlı sosyal ağ sitesinin veri tabanına Microsoft doğrudan erişim hakkı sağlayacak.

Microsoft - Foursquare

Microsoft – Foursquare

Foursquare tarafından yapılan açıklamada bu ikili bağlantıları doğruluyor. Yapılan açıklamaya göre Microsoft’un Foursquare’e ait verileri mobil servislerinde ve Bing arama sonuçlarına aktarabileceği söyleniyor. Yapılan bu ikili anlaşmayla Microsoft, Google ve Apple’ın konum servislerinin gölgesinde kalmaktan kurtulmuş olacak.

Hatırlarsanız Foursquare 2013’ün Aralık ayında da 35 milyon dolar yatırım almıştı. Foursquare CEO’su Dennis Crowley, Microsoft’tan gelen 15 milyon dolar yatırımla güçlerine güç kattıklarını bu yatırımın diğer yatırımlarımızdaki anlaşmaları engellemeyeceğini ifade etti.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status