Mobil Cihazlar Yeni Bir Sektörün Doğuşunu Sağladı

Gelişmekte olan teknoloji sayesinde ve bu gelişmenin en büyük payını almakta olan mobil cihazlar yeni bir sektörün doğuşunu sağladı. Bu sektörün adıysa mobil oyun pazarı olduğunu belirtmek isteriz.

Bundan on veya on beş yıl öncesinin mobil cihazlarını hatırlamak istersek cebimizde sığmayacak bir şekilde iri bir yapıya sahipti. Donanımıyla sınırlı bir işleve sahip olan cep telefonları şimdiki nesile akıllı telefon olarak hitap etmeye başladı.

Motorola MicroTAC 9800X

Motorola MicroTAC 9800X

Son yıllarda iyice yaygınlaşmaya başlayan mobil cihazlar bunun yanından mobil internet ağını da birlikte getirmeyi başardı. Bunla sınırlı kalmayan mobil cihazlar, mobil uygulamalarında doğuşunu sağladı ve günümüzün gelişmekte olan mobil oyun sektörünün kapısını araladı.

Sürekli artan ve yenilenen akıllı telefon modellerine yetişmekte zorlanan uygulama geliştiricileri mobil oyunlara yönelmeye başladılar. Mobil cihaz platformunda bu boşluğu gören birçok PC oyun geliştiricisi mobil oyun pazarına yöneldiği, son zamanlarda çıkan mobil oyunlara bakıldığında bizi haklı çıkarıyor. Anlaşılan mobil oyun sektöründeki parlayan ışığı fark ettikleri açıkça belli ediyor.

Angry Birds

Angry Birds

Örnek olarak gösterebileceğimiz popüler mobil oyunlardan Angry Birds ve Candy Crush bugün mobil platformun en çok oynanan oyunlarından bazıları.  Mobil pazarda bu başarıya ulaşan oyunlardan sadece bir kaçı olan Angry Birds ve Candy Crush oyunu birçok PC platformu oyun geliştiricisinin mobil cihazlara oyun geliştirmeye başlamasına sebep olduğu aşikar.

Candy Crush

Candy Crush

Bundan sonra gelişen mobil cihazlarla birlikte mobil oyunlarında geleceği merak ediliyor olacak. Çünkü karşımızda sektör haline gelen mobil oyun pazarı olduğunu belirtmek isteriz. Buda gelişen en iyi pazar diyebiliriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status