Mobil İletişim Uygulamaları Ne Kadar Kullanılıyor

Küresel çapta yapılan araştırmalar neticesinde meydana çıkan sonuçlara göre dünya genelinde mobil iletişim uygulamalarında büyük bir artış yaşanmakta. İnternet’in günlük yaşantımıza girmesiyle birlikte hızlıca büyüyen bir pazar olmasıyla birlikte gelen sosyal ağ siteleri ücretiz mobil iletişim uygulamalarında yapılan son araştırmaya göre hızlı bir büyümenin söz konusu olduğu gözlemleniyor.

mobil iletisim

Mobil İletişim Uygulamaları Ne Kadar Kullanılıyor

Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden birisi olan Global Web Index yaptığı araştırmalar sonucu ortaya çıkan istatistikleri paylaştı. Bu istatistiklere göre iletişim araçlarının büyük bir büyüme içerisinde yer aldığı paylaştığı infografikle belli oluyor.

Global Web Index tarafından paylaşılan infografik;

mobil iletisim kullanim orani

Global Web Index

Yukarıdaki görseli incelediğimizde karşımıza ne dikkat çekici sonuçları veren mobil iletişim uygulamaları olduğunu görmekteyiz. Bunların içerisinde yer alan mobil iletişim uygulaması WeChat ise diğer rakiplerine göre %379 daha fazla bir artış oranı elde ederken, popüler mesajla uygulaması WhatsApp ise %35 üzerinde bir artış yakaladığı görülüyor.

Diğer yandan sosyal ağların en popüleri olarak lanse edilen Facebook ise liste üzerindeki liderliğini gösteriyor. Çıkan sonuçları incelediğimiz taktirde en başarılı çıkışı yakalayan mobil iletişim uygulaması WeChat olduğunu belirtmek isteriz. Bakalım bu yükseklik önümüzdeki günlerde nasıl devam edecek.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status