Mobil Oyun Gelirleri Konsol Oyunlarını Geçiyor

Mobil platform üzerindeki artışlar bilgisayar üreticilerinin yanı sıra konsol üreticilerini de etkisine almaya başladı. Önümüzdeki günlerde yapılan analistler sonucu tablet satışlarının artmasıyla bilgisayar sektöründe hissedilir derece bir düşüklük meydana gelmişti. Tablet PC satışlarının ardından gözler mobil platform üzerine yöneldi.

Candy Crush Saga

Mobil Oyun Gelirleri Konsol Oyunlarını Geçiyor

Mobil platform üzerindeki artışı ortalama herkes tahmin edebiliyor, fakat bu hızla büyüyen platforma farklı bir akış acısıyla bakıldığında mobil platformun oyunları artık konsol üreticilerini kuşkulandırmaya başladı. Zira son dönemde Apple ve Google’ın mobil oyun gelirlerinin artış sağlaması bu kuşkuları doğruluyor.

Araştırmacı firmalardan App Annie tarafından sunulan rapora göre iOS ve Android oyunlarına harcanan paranın konsol oyunlarına harcanan paranın üç katı büyüklüğünde olduğunu ifade ediyor. Bu durum ise konsol üreticilerin üzerine karabulut çökmüş gibi oluyor.

oyun gelirleri

Oyun Gelirleri

Anlaşılan bilgisayar platformunu zorlayan tablet satışlarının ardından konsol platformu içinde zorlu bir dönem geliyor. Hızla büyüyen pazar haline gelen mobil uygulama sektörü, bundan sonrada büyümeye devam edecek.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status