13.5 C
İstanbul
29/11/2023
Sunucu

Modern Özel Web Sunucularının Avantajları ve Dezavantajları

Daha önce bir web sitesine ev sahipliği yaptıysanız veya işletmeniz için bir web sitesi kurmayı düşünüyorsanız, doğru özelliklere sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Bir kere, tüm müşterilerinize eşit hizmet verecekseniz çok fazla bant genişliğine ihtiyacınız olacak ve bunu başarmak istiyorsanız, başkalarının erişemeyeceği oldukça fazla alana ve sistem kaynaklarına ihtiyacınız olacak.

Bugün e-ticaret söz konusu olduğunda, her şey kimin web sayfasının en hızlı çalıştığına geliyor. Bir müşteri sayfanıza giriş yapmaya çalışırsa ve bant genişliği veya hız sorunları nedeniyle yapamıyorsa, büyük olasılıkla müşterilerinizi rakibinize kaptırırsınız. Bu, özel sunuculara duyulan ihtiyacı ortaya çıkarır ve bir tane kiralamanın birçok avantajı vardır. Bununla birlikte, her iyi plan dezavantajları da beraberinde getirir ve bu tartışmanın her iki tarafını da ele alacağız.

Avantajlar:

-Modern web sunucuları çok güçlüdür, öncekilerden çok daha güçlüdür. Özel bir kutuya sahip olarak, diğer kullanıcılarla bir dilim paylaşmak yerine makinenin sunduğu tüm güçten yararlanabileceksiniz.

-Daha fazla alanınız olacak ve bu alanı dosyaları sunmak ve hatta isterseniz web sitenizi genişletmek için kullanabileceksiniz.

-Ev sahibi tarafından toplu yükseltmelere tabi olmayacaksınız. Tipik olarak, bir sunucu ana bilgisayarı, paylaşılan bir sunucuyu periyodik olarak günceller, ancak özel bir web sunucusunun kiracısı olarak, ihtiyaç duyulduğunda bunlar için ödeme yapmanız gerekse de, hangi yükseltmelerin gerekli olduğunu siz belirlersiniz.

-Web sunucunuz nispeten hızlı hareket edecek ve müşterilerin sitenizin çeşitli bölümlerine hızlı bir şekilde erişmesini sağlayacaktır.

Dezavantajları:

-Adanmış bir web sunucusu son derece pahalı olabilir. Bu durumda ihtiyaçlarınızı değerlendirmeniz ve gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını belirlemeniz gerekecektir. Bunu yapmazsanız, paylaşılan seçeneğe bağlı kalmak isteyebilirsiniz.

– Özel web sunucuları yerinde seçmek kolaydır. Sağlam güvenlik duvarlarının arkasına yerleştirilmiş olabilirler ve fiziksel güvenlikleri olabilir, ancak kutunuzu herhangi bir ağda görmek kolay olacaktır.

-Paylaşılan kullanıcıların aldığı aynı zorunlu güncellemeleri almayacaksınız. Genellikle, bir ana bilgisayar, bir güncellemenin birden çok kullanıcı için en iyisi olduğuna karar verir, ancak bir işletim sistemi yükseltmesi istiyorsanız, bunun için ödeme yapmanız gerekir.

Gördüğünüz gibi, adanmış web sunucuları kiralamak için birçok neden var ve bunlardan kaçınmak için sadece birkaç neden var. Karşılaşabileceğiniz tek gerçek sorun, ayın sonunda bile kırılıyor. Bununla birlikte, kârınıza ve müşterilerinize dikkat ettiğiniz sürece, bu büyük bir sorun olmamalıdır. Sonunda, bu size kalmış ve yaptığınız seçim, işinizi asla hayal bile edemeyeceğiniz şekillerde etkileyecektir.

Yeni Yazılar

En İyi Kodlama Sunucusu Nasıl Seçilir

admin

IBM Information Server 8.X (DataStage): Paralel İşleme Yöntemleri

admin

Çevrimiçi NTP Zaman Kaynağı Bulma

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı