Moves Verilerini Facebook ile Paylaşacak

Son zamanlarda teknoloji ve internet devleri uygulama geliştiricilerine göz diktiklerini yaptıkları satın almalar ile gözlemlemekteyiz. Uygulama satın almalarına yönelen sosyal medyanın yıldızı Facebook, son olarak egzersiz uygulaması Moves’u satın almıştı. Bu satın alma işleminin ardından Moves verilerini Facebook ile paylaşacak.

Gerçekleşen satın almanın ardından, Facebook’un yaptığı satın alma ile birlikte her zamanki gibi veri paylaşma söylentileri yine kulaktan kulağa dolaşmaya başladı. Fitness uygulaması Moves kullanıcıları, verilerinin Facebook ile paylaşılmasını düşünerek, bu konuda duydukları endişelerini sosyal ağ devine belirtmişlerdi. Bu kuşkuların ardından sonra yapılan açıklamada Moves’un bağımsız bir uygulama olarak varlığını sürdüreceğini ve Facebook ile veri paylaşımı yapacağının mümkün olmadığı uygulama yönetimi tarafından belirtilmişti.

Moves

Moves

Yapılan açıklamanın üzerinden bir hafta geçmesiyle birlikte Moves, gizlilik politikasında değişikliğe gittiği The Wall Street Journal tarafından yapılan haberde ortaya çıktı. Moves, gizlilik politikasında değişiklik yaparak, kullanıcı verilerini diğer şirketlerle paylaşabileceğini belirten bir madde ekledi. Böylelikle Moves kullanıcı verileri resmi bir şekilde Facebook ile paylaşabileceği eklenen madde ile belirtilmiş oldu.

Bu maddenin değişmesinin ardından Facebook cephesinden cevap fazla gecikmeden The Verge sitesinde paylaşıldı.  Facebook’un Moves uygulaması kullanıcılarının tespit etme gibi bir niyette bulunmadığı fakat Moves’un sahibi olarak servisi destekleme konusunda kullanıcı verilerine ihtiyaç duyulduğunda erişebilmesi gerektiği belirtildi.

Moves, Android uygulamasını indir

Moves, iOS uygulamasını indir

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status