Bilgi Teknolojileri Donanım

Netgear DM200 Port Açma

Netgear DM200 modemde port açmak için öncelikle modemin arayüzüne girmek gerekmektedir. Web tarayıcısını açıp adres çubuğuna 192.168.5.1 yazınız. Açılan sayfada Kullanıcı adı kısmına “admin”, Şifre kısmına “password” yazınız ve giriş yap butonuna basınız. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Açılan kısımda “ADVANCED” kısmına tıklayınız.

Yeni açılan sayfada önce “Advanced Setup” kısmına, daha sonra “Port Forwarding” kısmına tıklayınız.

Yeni açılan sayfada “Add Custom Service” yazına tıklayınız.

Açılan sayfada Service Name kısmına portu neden açtığınızla ilgili istediğiniz bir yazı girebilirsiniz, Protocol kısmında “TCP/UDP” seçiniz, External port tange kısmına hangi portu açmak istediğinizi(7000 vb) veya port aralığı açmak isterseniz o port aralığını(7000-8000 arası) yazınız, Internal IP address kısmına ise yerel ağınızdaki hangi cihazınız için port açmak istiyorsanız o cihazın yerel ip adresini yazınız ve apply yazına tıklayınız.

İstediğiniz portu bu adımları açarak takip edebilirsiniz. Portunuzun açılıp açılmadığını kontrol etmek için www.canyouseeme.org adresinden kontrol edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmaları başvuruları başladı

admin

Tek Komutla Programsız Driver Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

admin

File Server Resource Manager ile Dosya Filtreleme

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamı

Gizlilik ve Çerezler Politikası