Nike, Akıllı Bileklik Üretimini Durduruyor

Dünyanın önde gelen spor ayakkabısı, spor giysisi ve spor aksesuarlarıyla tanıdığımız Nike, akıllı bileklik üretimini durduruyor. Her alanda ilerleyen teknoloji ürünleri artık giyilebilir teknoloji üzerinde de etkili olmaya başladı. Son dönemlerde ürettiği akıllı bileklikle olumlu tepkiler almayı başaran Nike, ani bir karar alarak bileklik üretiminden vazgeçtiği konusu hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Nike FuelBand

Nike FuelBand

Ancak son zamanlarda Apple ve Samsung cephesinden duyurulan akıllı saatlerin Nike’ın akıllı bilekliğe olan ilginin gelecekte tehdit edeceği düşünülüyor. iWatch ile Gear Fit ürünüyle sektöre girecek olan teknoloji devleri Nike’ın akıllı bilekliğini geriye atacağı şüphesiz. Bu tahminlerin doğru olmasını bile düşünmeyen Nike, çözümü bileklik üretimine son vererek Nike+ uygulamasında kalmayı tercih ediyor.

Nike Bileklik

Nike Bileklik

Radikal bir karar alarak artık bileklik üretmeyecek olan Nike, akıllı bileklik üzerine çalışan 70 kişilik takımda işten çıkarmalarında yaşanacağında söz konusu olduğunu belirtebiliriz. ABD merkezli şirketin bundan sonraki nihai hedefi ise Nike+ uygulaması üzerinde yoğunlaşmak olduğu belirtiliyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status