Nokia Lumia 520 Rekora Doymuyor

Microsoft‘un bütçe dostu akıllı telefonu Nokia Lumia 520 rekora doymuyor. Nokia tarafından 29 Nisan 2013 tarihinde alt segmente hitap etmesi için tasarlanan ve üretilen Windows Phone 8 işletim sistemli Lumia 520, akıllı telefon pazarında 12 milyon adet satarak adından uzun süre söz ettirmişti.

Lumia 520

Lumia 520

Microsoft’un işletim sistemi Windows Phone ile iyi bir çıkış yakalayan eko sınıfındaki akıllı telefon son olarak Windows Phone işletim sisteminin en popüler olduğu cihaz olduğu ortaya çıktı. Microsoft COO’su Kevin Turnet tarafından yapılan açıklamaya göre satışa sürüldüğü günden günümüze kadar 12 milyon adet satılan Nokia Lumia 520’nin en popüler Windows Phone cihaz olduğunu belirtiyor.

Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520

Diğer Windows Phone işletim sistemine sahip Nokia Lumia model cihazların Lumia 520 kadar popüler olamadığını belirten Turnet, yakalanan başarının en iyi sonuç olduğunu söyledi. Son zamanlarda mobil pazarda adından sıkça söz ettiren Windows Phone işletim sistemi ve Lumia model cihazlar bakalım karşımıza hangi başarılar ile çıkmaya devam edecek.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status