Nokia Lumia’nın Blog ismi Değişti

Microsoft tarafından satın alınan Nokia Lumia’nın blog ismi değişti. Uzun zamandır Nokia isminin geleceği tartışılırken son olarak Microsoft beklenen adımı atmış ve Nokia’nın çıkardığı Lumia model akıllı telefonlarda, bundan sonra Nokia yerine Microsoft ismi ve logosu yer alacağı açıklanmıştı. Bu açıklamanın ardından Microsoft, 11 Kasım tarihinde ilk Microsoft markalı Lumia model akıllı telefonun duyurusunu yapacağı basına bildirildi.

Microsoft Lumia

Microsoft Lumia

Microsoft tarafından gerçekleşen bu hamleler sadece Nokia’nın Lumia üzerindeki ismi ile sınırlı kalmadı. Şirket son olarak Nokia Lumia blogunun adını Lumia Conversations olarak değiştirdi. Resmi blogun adını sadece değiştirmekle yetinmeyen Microsoft, blogun tasarımında da değişikliğe gitti. Windows işletim sisteminden aşina olunan Canlı Kareleri kullanıldığı Lumia Conversations blogu isim değişikliğinden sonra yayına konuldu.

Lumia Conversations

Lumia Conversations

Bununla sınırlı kalmayan Microsoft, Nokia’nın sosyal medya hesaplarında da değişikliğe giderek, YouTube üzerinde MicrosoftLumia adını aldı. Twitter üzerinde ise @NokConv adındaki hesabı silerek yerine sadece @Lumia adında hesap açtı. İkili arasında yaşanan bu gelişmelerin ardından gözler yarın tanıtılacak ilk Microsoft logolu Lumia akıllı telefona çevrildi. Bakalım yarın düzenlenecek etkinlikte başka hangi Microsoft ürünleri tanıtılacak?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status