Nokia’da Kan Kaybı Devam Ediyor

Cihazlar ve servis bölümünü Microsoft’a satan Nokia’da kan kaybı devam ediyor. Nokia kamera ekibinin önemli ismi Apple’a transfer oldu. Nokia kamera biriminin önemli isimlerinden Ari Partinen, 2007 yılından bu yana çalıştığı Nokia’dan ayrıldığını Twitter hesabından duyurdu.

Nokia’nın görüntüleme ekibinden ayrılacak Apple’a katılacağını belirten Partinen, en son olarak görüntüleme teknolojileri şefi Juha Alakahru, kıdemli test uzmanı Tero Vuori ve görüntüleme birimi şefi Eero Samelin ile Pureview teknolojisinin ele alındığı makaleyi hayata geçirmişti.

Ari Partinen Nokia

Ari Partinen Nokia’dan Apple’a Geçti

LinkedIn profiline bakıldığında Partinen, kamera deneyiminde üretimden tutup ince ayar yapılmasına kadar başaralı bir kamera uzmanı olduğu görülüyor. Aynı zamanda ek iş olarak fotoğrafçılık da yapmakta.

Yaklaşık olarak yedi yıldır Nokia çatısı altında çalışan Ari Partinen’in ekip arkadaşları Microsoft çatısı altına geçerek görev yerlerindeki çalışmalarına devam ediyor. Partinen’in ise radikal bir karar alarak Microsoft çatısı altına girmekten ziyade Apple’a katılacağını duyurması ve yeni şirketinde hangi konumda rol alacağı merakla bekleniyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status