Nokia’dan Android Tablet Tanıtıldı

Microsoft‘un akıllı telefon birimini satın aldığı Nokia’dan Android tablet tanıtıldı. Şirket, akıllı cihazlar biriminin yanı sıra Lumia markasının da tüm haklarını yazılım devine devretmesinin ardından kendi köşesinde çekileceği tahmin edilirken ilginç bir başlangıç yaptı. Nokia, Windows Phone ekosistemini terk ederek Google’ın mobil işletim sistemi Android ile yeni başlangıç yaptı.

Nokia N1

Nokia N1

Nokia N1 adını alan Android tabletin teknik özellikleri ise, 7.9 inç boyutunda Gorilla glass 3 ekran, Intel 64-bit Atom Processor Z3580, dört çekirdekli 2.3 GHz işlemci, 2GB RAM, 32GB depolama alanı, 8MP arka kamera, 5MP ön kamera gibi başlıca özelliklere sahip olan Nokia N1, Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ve Nokia’nın özel erkan uygulaması Z Launcher yüklü olarak geliyor. Ayrıca Nokia N1 tablet 5.300mAh pille 9 saate kadar kullanım sunuyor. Bu özelliklere ilave olarak Nokia’nın tanıttığı N1 tablet çift taraflı MicroUSB kullanana ilk cihaz olarak tarihteki yerini almış oluyor.

Nokia N1 Tablet

Nokia N1 Tablet

Alüminyum yekpare gövdeye sahip olan Nokia N1 tablet bizlere Apple’ın yeni nesil tabletlerini anımsattı. Finlandiyalı üretici yeni duyurduğu tablet ile Nokia markasının teknoloji dünyasında silinmeyeceğini bu tanıtımla bir kez daha hatırlatmış oldu. İlk olarak 2015 yılının Şubat ayında Çin’de satışa sunulacak olan Nokia N1 tabletin fiyatı ise 249 dolar olarak lanse ediliyor. Tabletin Avrupa’da ne zaman satışa sunulacağı ise henüz açıklanmadı. Bakalım Nokia yeni duyurduğu tabletle markasının adını yeni nesillere duyuracak mı?

Nokia N1 Tablet Tanıtım Videosu

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status