Nokia’dan Sosyal Ağ Odaklı Akıllı Telefon

Microsoft’a mobil birimini satarak ucuz telefon pazarına yönelecek olan Finlandiyalı akıllı telefon üreticisi Nokia’dan sosyal ağ odaklı akıllı telefon tanıtıldı. İspanya’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2014 etkinliği kapsamında görücüye çıkan ucuz akıllı telefon Asha 230, 45 Euro fiyat etiketine sahip olacağı belirtildi.

Sosyal ağ odaklı olan Asha 230, Twitter, Facebook, Whatsapp, Skype ve Viber gibi popüler sosyal ağ ve mesajlaşma uygulamalarının bazıları telefonun ekranında kurulu olarak gelirken diğerleri ise kullanılabilir olacak.

Nokia Asha 230

Nokia Asha 230

Bunun yanı sıra Nokia Asha 230 akıllı telefona sahip olacak kullanıcılar için, ücretsiz olarak OneDrive bulut depolama servisinden 7GB kullanım hakkı kazanacak. Tam dokunmatik 2.8 inç, 240 x 320 piksel ekrana sahip olan Asha 230, 64MB RAM ve 256MB bellek özellikleri yanı sıra microSD kart ile 32 GB’a kadar hafızaya sahip olunabiliyor.

Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtılan Asha 230’un arka kamerası ise 1.3 megapiksel, sosyal ağ odaklı telefonun pil gücüyse, şarkı dinlenmesiyle birlikte 42 saat olarak belirtiliyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status