Nvidia’dan Oyunculara Özel Tablet

Grafik işlemciler ve anakart chipsetleri ile tanıdığımız popüler bilişim şirketi Nvidia’dan oyunculara özel tablet Shield duyuruldu. Son yıllarda bilgisayara satışlarının düşmesinde büyük rol olan tablet satışlarına yeni bir üretici daha dahil oldu. Kaliforniya merkezli şirket karşımıza sıradan bir tablet yerine oyun odaklı bir tablet ile çıkı verdi. Oyun tutkunlarına eşsiz bir canavar sunan Nvidia, Shield tablet ile hem oyuncuları hem Andorid kullanıcılarına bir arada tutmayı hedefliyor.

Nvidia Shield Tablet -A

Nvidia Shield Tablet ve Oyun Kumandası

Nvidia’nın bu küçük oyun canavarının teknik özelliklerinden bahsedecek olursak, süper ince tasarıma sahip 8 inç’lik Full HD (1920 x 1080) bir IPS LCD ekran, şirketin kendi hazırladığı Tegra K1 işlemci ile 192-core Kepler GPU ve 2 GB RAM eşlik ediyor. Ayrıca tabletin ön yan panellerinde dual bas hoparlör, mini HDMI çıkışının yanı sıra 4k video görüntü aktarma özelliğine sahip Shield Tablet, Nvidia DirectStylus 2 adını taşıyan özel kalem ile satışa sunulacak.

Nvidia Shield Tablet -B

Nvidia Shield Tablet Uygulama Mağazası

Shield tablet bilgisayarın batarya gücü ise, 10 saati aşan HD video oynatabilme imkanı, oyuna bağlı 2 ila 4 saat arası oyun oynama performansı sunuyor. Ayrıca oyuncular için hazırlanmış birde oyun kumandası bulunuyor. Wi-Fi Direct yoluyla tablete bağlanan oyun kumandası ile dokunmatik ekran deneyiminin yanı sıra oyun kontrolcüsü ile oyun oynama imkanı sunuluyor. Nvidia Shield Tablet için tasarlanan oyun kumandasında kulaklık girişi için bir jak, çoklu oyun için mikrofon ve bir touchpad yer alıyor.

Nvidia Shield Tablet -C

Nvidia Shield Tablet Arka Tasarım

Nvidia’nın oyuncular için tasarladığı Shield tablet bilgisayarının Wi-Fi modeli 299 dolar üzerinden, LTE bağlantılı modeli ise 399 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Ayrıca Shield tabletin oyun kumandasını almak isteyen kullanıcılar ise oyun kontrolcüsü için 59 dolar daha ödemek zorundalar. Önümüzdeki hafta ABD’de satışa sürülecek olan Shield tablet, Ağustos ayı içerisinde ise Avrupa’da satışa sunulması bekleniyor. Cihazın Türkiye pazarına giriş yapıp yapmayacağı hakkında henüz kesinleşmiş bir açıklama yer almıyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status