OCZ Technology iflas Kararı Aldı

OEM parça üretimiyle tanınan OCZ Technology iflas kararı aldı. Bilgisayar sektörüne 2002 yılanda giren firma bu alanda DDR RAM, ekran kartı, USB sürücüler ve çeşitli soğutma ürünleri üretimiyle adını duyurdu. Teknolojinin ilerlemesiyle yakın zamanda hayatımıza giren SSD (solid state drives) üretimiyle de ün almıştı.

OCZ-iflas-etti

OCZ Technology

SSD üretiminin yaygınlaşmasıyla bu alandaki popülerliğini kaybeden firma son zamanlarda yaşadığı mali sorunlarla ön plana çıkmaya başladı. Şirketin kaynakları yaşanan mali krizin sebebi eski CEO’dan kaynaklandığı ifade edilse de, gelişen teknoloji dünyasında kendi alanındaki teknoloji firmalarının gerisine düştüğünü ve bundan sonra bir türlü pazar payını koruyamaması iflas eşiğine gelme sebeplerinden olduğu belirtiliyor.

Şirketin iflas eşiğinden kurtulamaması nedeniyle Kaliforniya merkezli şirket,  Amerika yasalarına göre iflas koruma programına dahil edildi. İflas eşiğinin ardından OCZ firmasının talibi ise yine bilgisayar sektörünün içerisinde yer alan Toshiba olduğu belirtiliyor. Toshiba tarafından satın alma işlemi gerçekleştirilirse OCZ ürünlerini artık Toshiba etiketiyle pazarda görebileceğiz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status