Sunucu

Offshore Dedicated Sunucu Barındırma – Neden Anonim Dedicated Sunucularda Barındırma Düşünmelisiniz?

Açık deniz barındırma endüstrisi, sinir bozucu bir küçük kardeşten, çoğu anakara barındırma devine, doğası gereği, çoğu ana akım sağlayıcıdan daha yüksek düzeyde gizlilik ve bilgi güvenliği talep eden birçok küçük ve ortalama işletme projesine hizmet veren lider barındırma hizmeti sağlayıcısına hızla evrim geçirdi. teklif.

Hem gelişmekte olan hem de gelişmiş ülkelerdeki elektronik para (e-para birimi) hizmetleri, yüksek getirili yatırım fonları ve çeşitli tüccarlar gibi projeler, uzun süredir standart bir barındırma çözümü yerine açık deniz sunucu barındırmayı tercih ediyor. Diğerleri, çevrimiçi yayınlamak için ihtiyaç duydukları web içeriği türü için daha fazla özgürlüğe (örneğin politik) ihtiyaç duyan tamamen bilgilendirici web sitelerini içerir.

Hangi denizaşırı barındırma planını seçmeli?

Bu sorunun kısa cevabı “alabileceğiniz kadar” olacaktır… Aynı zamanda aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli hususlar vardır.

Deneyimlerime göre, açık deniz paylaşımlı ve VPS (sanal sunucu) çözümleri, ana akım barındırma benzerlerinden (örneğin, bir ABD veya İngiltere sunucusunda paylaşılan bir plan gibi) çok daha az kararlı ve güvenilirdir. Bunun nedeni, bu tür sunucularda barındırılan web sitelerinin doğasıdır.

Offshore anonim paylaşılan planlar genellikle sunucuları çeşitli şekillerde kötüye kullanan ve hatta web sitelerinden etkilenen bir rakip veya üçüncü taraftan bir DDOS saldırısına yol açabilen çok sayıda “gece uçuşu” dolandırıcısını çeker.

Özel bir IP üzerinde bir denizaşırı VPS daha iyi bir seçenek olabilir, ancak burada yine “kötü çocuklar” MySQL’i çökertebilir, tüm RAM veya CPU gücünü tüketebilir ve sunucudaki diğer tüm planların zarar görmesine neden olabilir. Ayrıca, genel olarak daha yavaş ağ bağlantıları bu sorunları yalnızca daha da kötüleştirebilir.

Bir açık deniz adanmış sunucu kesinlikle en iyi seçenektir. Çevrimiçi işletmenizin aylık satışlarda yüzlerce dolar kazanma potansiyeli varsa, neden paylaşılan bir plan veya VPS planı seçip olası bir kesinti veya yavaş bağlantı hızı nedeniyle müşterilerinizi kaybetme riskini göze alasınız? Bu gibi durumlarda, açık denizde özel barındırma, size gönül rahatlığı sağlayacak daha iyi bir alternatiftir.Source by Paul Fuelton

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Sql Sunucu

SQL Server Optimizasyonu ve Şifrelemenin Performans Etkisi

SQL Server 2008 yazılımının Enterprise ve Developer sürümlerinde, şeffaf veri şifrelemenin (TDE) yeni bir güvenlik özelliği dahil edilmiştir. SQL Server
Sunucu

Özel Sunucu Barındırma ve Kolokasyon Barındırma Hizmetleri

Web Hosting Sektöründe Adanmış Sunucular ve Kolokasyon Hizmetleri Web hosting sektöründe sıklıkla karşılaşılan terimler arasında “Adanmış Sunucular” bulunur ve bu,