Sunucu

Ölçülmemiş Adanmış Sunucular – İyi ve Kötü

Her ay GB cinsinden belirli bant genişliği miktarları alan ölçülü sunucuların aksine, ölçülmemiş sunucular bu tür bir bant genişliği ölçümüne sahip değildir; bunun yerine belirli bir bağlantı noktası boyutu alırlar. Bu nedenle, sonunda, ölçülmemiş sunucuların müşterileri, satın alınan bağlantı noktasının kaldırabileceği kadar bant genişliği kullanma özgürlüğüne sahiptir. Bu anlamda, kullanım, seçilen bağlantı noktası boyutuna bağlı olduğundan, aşım maliyeti tehditleri ortadan kaldırılır.

Adanmış sunucular, web sitelerinin ve işlemlerin yönetimini oldukça sorunsuz ve güvenilir hale getirir ve ölçülmemiş adanmış sunucuları seçerseniz daha da iyi bir konumda olursunuz. Bununla, çok büyük bir trafik aldığınızda bile sorunsuz bir şekilde çalışabilir ve tahsis edilen bant genişliğini aşmak için ücretler konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Bununla birlikte, bağlantı noktasını satın almadan önce işletmenizin ihtiyaç duyduğu şeyin bu olduğundan emin olabilmeniz için, ölçülmemiş özel sunucu seçmenin avantajlarını ve dezavantajlarını anlamanız önemlidir.

İyi

Kaynakların tadını tek başınıza çıkaracaksınız

Ölçülmemiş bant genişliği ile sunucunun tek kullanıcısı siz olursunuz. Bu, sunucuda erişilen, paylaşılan ve depolanan tüm bilgilerin yönetiminin kontrolünün sizde olacağı anlamına gelir. Paylaşılmayan kaynaklarla, işinizi mahvedebilecek çok az kesinti ile daha fazla çalışma süresinin keyfini çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz. Yüksek hızlar, kullanıcıların çoğunluğunun sayfalarınıza erişirken keyfini çıkarmak istediği şeydir ve bu tür bir sunucuyla onlara sunmayı başaracağınız şey tam olarak budur.

Daha iyi veri güvenliğinin keyfine varacaksınız

Ölçülmemiş plan aracılığıyla özel bir sunucu sahibi olduğunuzda, tüm verilerinizin güvenliği artar. Bunun nedeni, size özel bir IP adresi almanız ve böylece verilerinizin güvenliğinin sağlanmasıdır. Ölçülmemiş bant genişliği, en çok ihtiyacınız olduğunda size zamanında teknik yardım da sunar. Bu, özellikle seçilen kullanıcılara erişim izinleri sunarken BT departmanının web sitenizi yönetmesini mümkün kılmak için kontrol panelinin özelleştirildiğini düşünüyor.

Trafik artışları konusunda endişelenmenize gerek yok

Büyük bir bağlantı noktanız olduğu sürece, web siteniz yolunuza çıkan trafiği ve tüm bunları aşırı bant genişliği kullanımına mal olmadan işleyebilecektir.

Kötü

Sunucu için daha fazla harcayacaksınız

Ölçülmemiş özel sunucular bazı harcamalarla birlikte gelir. Bunun nedeni, sunucunun sahip olduğunuz ihtiyaçları karşılamak için özel olarak tasarlanmış olmasıdır. Ayrıca kurarken, yönetirken ve sorun giderirken başa çıkmanız gereken ek maliyetleriniz olabilir.

Biraz teknik bilgiye ihtiyacınız olacak

Sunucunuzu verimli bir şekilde yönetmek için IP yönlendirme ve sunucu mekanizmalarının yanı sıra MX kayıtları ve diğerleri gibi şeyler hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekebilir. En önemli olanı öğrenmek ve sonunda bunu uygulamak oldukça kolay olabilir ve yine de bunun için hizmet kiralamak, sonunda ölçülmemiş bant genişliğini kullanarak tasarruf etme çabalarınızı işe yaramaz hale getirebilir. Bazı sorunları çözmenin zor olabileceği göz önüne alındığında, biraz bilgi ve beceri uzun bir yol kat edecektir.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Sql Sunucu

SQL Server Optimizasyonu ve Şifrelemenin Performans Etkisi

SQL Server 2008 yazılımının Enterprise ve Developer sürümlerinde, şeffaf veri şifrelemenin (TDE) yeni bir güvenlik özelliği dahil edilmiştir. SQL Server
Sunucu

Özel Sunucu Barındırma ve Kolokasyon Barındırma Hizmetleri

Web Hosting Sektöründe Adanmış Sunucular ve Kolokasyon Hizmetleri Web hosting sektöründe sıklıkla karşılaşılan terimler arasında “Adanmış Sunucular” bulunur ve bu,