OneDrive için Yeni Özellikler Duyuruldu

Microsoft, bulut depolama servisi OneDrive için yeni özellikler duyuruldu. Fotoğraf, video ve dosya özellikleri gibi yeniliklerle güncellenen bulut depolama servisi ayrıca kullanıcılara sunduğu dosya paylaşım seçeneklerinde iyileştirmeye giderek, paylaşım sayısını da arttırmış oldu.

OneDrive fotoğraflar

Daha düzenli fotoğraflar ve videolar

OneDrive’ın web sitesinin yanı sıra mobil uygulamalarını da kapsayan güncellemeyle birlikte, fotoğraflar için kullanılan ufak resimlerin boyutları da büyütülmüş oldu. OneDrive’ın fotoğraf alanında yaptığı diğer değişiklik ise kullanıcılar artık albümlerinde istedikleri fotoğrafı albüm kapağı olarak seçebilecek. Daha önce ise bu özelliğin yer almamasıyla fotoğraflar içerisinde herhangi bir tanesi kapak fotoğrafı olarak varsayılan oluyordu.

OneDrive  dosyalar

Paylaşılan koleksiyonlara yeni öğeler ekleme

OneDrive için eklenen yeni özelliklerden diğeri ise video alanında olması. Kullanıcılar arık bulut depolama servisine yükleyeceği videolar daha kolay bir şekilde bulunabiliyor. Ayrıca video oynatma konusunda iyileştirme giden Microsoft, video konusunda birden fazla tarayıcı ve mobil cihazlar içinde uygun video oynatma seçeneğini devreye aldı. Bununla birlikte kullanıcı yüklediği videoları farklı platformlar üzerinde yayınlanabilmesinin de önü açılmış oldu.

OneDrive  Android

Daha kullanışlı Android uygulaması

Dosyalama konusunda da değişiklerin yer aldığı OneDrive’da daha önce paylaşın koleksiyona yeni öğeler eklenebilecek. Ayrıca OneDrive’ın Android uygulaması da yeni güncelleme ile daha iyi bir dosya paylaşım seçeneğine kavuşmuş oldu.

Microsoft, OneDrive için duyurduğu bu yeni özellikler birkaç gün içerisinde kullanıcıların hizmetine sunacağını belirtti.

OneDrive’ın son sürümünü buradan indirebilirsiniz

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status