OneDrive, Ücretsiz Depolama Alanı 15 GB Oldu

Teknoloji günümüzde ilerlemesiyle birlikte yerine yeni servislerin dahil olduğu şu ortamda en çok kullanılan internet ve mobil aygıtlar üzerindeki servislerin başında bulut depolama servisleri geliyor. Bu servislerin en büyük etkenleri ise kullanıcılara sundukları ücretsiz depolama alanlarının yanı sıra dosyalarını dijital ortamda saklamalarına yardımcı oluyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde ünlü İngiliz TV kanalı Sky TV ile arasında isim krizine neden olan Microsoft’un SkyDrive isimli bulut depolama servisi OneDrive ismini alarak bulut depolama sektörüne tekrar adım atmıştı.

OneDrive, Ücretsiz Depolama Alanı 15 GB Oldu

OneDrive Kampanya

OneDrive Kampanya

Anlaşılan yazılım devi Microsoft yeniden adlandırdığı bulut depolama hizmeti ile umduğunu bulmak üzere. Son yapılan duyuruya bakıldığında OneDrive ücretsiz depolama alanlarında yenilikler ile geliyor. Bu yeniliklerin başında ise, kullanıcılara sunulan 7 GB ücretsiz depolama alanı 15 GB olarak yükseliyor. Diğer bir yenilik ise Office 365 kullanıcılarına özel olarak sunulan 20 GB ücretsiz depolama alanında yakın zaman içerisinde 1 TB boyutuna yükseltileceği belirtildi.

Bunlarla sınırlı kalmayan Microsoft, ücretli olarak sunduğu depolama alanlarında da fiyat indirimine gidiyor. Mevcut 100 GB’lık depolama alanının fiyatı 7.49 dolardan 1.99 dolara, 200 GB’lık alanın ise 11.49 dolardan 3.99 dolara indirildiğini kullanıcılarına duyurdu.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status