Wordpress Wordpress Dünya

Özel WordPress Temaları Kılavuzu

WordPress, önde gelen açık kaynaklı içerik yönetim sistemidir. Dünyadaki web sitelerinin %50’sinden fazlası bu içerik yönetim sisteminde çalışıyor ve bu, yeni bir site oluşturmak istiyorsanız onu ideal bir seçenek haline getiriyor. Açık kaynaklı bir platform olmanın sınırlamaları vardır, bunlardan biri web sitelerinin çoğunluğunun site kullanıcılarına benzemesidir. Bu, özellikle diğerlerinden sıyrılan yüksek markalı ve benzersiz bir web sitesi istiyorsanız bir dezavantaj olabilir. Neyse ki, özel temalar sayesinde WordPress platformunda çalışan benzersiz ve yüksek markalı bir siteye sahip olabilirsiniz.

Özel WordPress Temaları nelerdir?

Bu içerik yönetim sistemi üzerine kurulu bloglar için temalar genellikle ücretsiz ve premium temalar olarak kategorize edilir. Bunlar genellikle indirmek için herkese açıktır. Özel WordPress şablonları ise herkese açık olarak indirilemeyen premium şablonlardır. Bu temalar, belirli bir işletmenin ihtiyaçlarına uyacak şekilde özel olarak geliştirilmiştir.

Özel WordPress şablonlarını kim oluşturur?

Özel şablonlar, bireysel geliştiriciler veya ajanslar tarafından geliştirilebilir. Bir WordPress şablon geliştiricisi için temel nitelik, içerik yönetim sistemini ve onu oluşturmak için kullanılan PHP, JavaScript ve CSS gibi teknolojileri anlamaktır. Geliştirilen şablon, mevcut eklentiler ve widget’ların yanı sıra bir veya daha fazla mevcut sürümle uyumlu olmalıdır.

Bir tema geliştirmenin maliyeti nedir?

Diğer web tasarım ve geliştirme projelerinde olduğu gibi, özel bir WordPress temasının ne kadara mal olacağını belirleyen bir dizi faktör olacaktır. Bu faktörler şunları içerir:

  • Tema özellikleri
  • Beklenen proje süresi
  • İster bireysel bir geliştirici veya ajans kiralayın
  • Geliştirme dışında ihtiyaç duyulan ek hizmetler

Bu ve diğer faktörlere bağlı olarak, WordPress şablon geliştirme, birkaç yüz dolar ile binlerce dolar arasında herhangi bir şeye mal olabilir. Ayrıca, özel bir tema geliştirmek, premium bir tema satın almaya kıyasla daha pahalıdır.

WordPress için özel bir şablona yatırım yapmaya değer mi?

Özel bir tema geliştirmenin ana dezavantajı yüksek maliyet olsa da, aşağıdakileri istiyorsanız değerli bir yatırım haline gelir.

1) Gerçekten sahip olduğunuz bir WordPress teması

Premium temalar kısmi sahiplik sunar. Yani, temayı web sitenizin özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Ancak, tema hala onu oluşturan geliştiriciye aittir. WordPress için özel şablonlar size tam sahiplik sunar. Şablon tamamlandıktan sonra geliştirici, mülkiyeti size devreder. Değişiklikler yapmanın yanı sıra, artık temayı başkalarına ücretsiz veya premium tema olarak sunabilirsiniz.

2) Benzersiz ve markalaştırılabilir bir WordPress web sitesine ihtiyacınız var

Benzersiz bir hissi olan ve mevcut premium ve ücretsiz şablonlara pek benzemeyen bir tema istiyorsanız, özel bir şablon harika bir seçenektir. Özel tasarım şablonları, WordPress sitesinin tamamlandıktan sonra nasıl görüneceği konusunda size daha fazla kontrol sağlar. Ayrıca, web sitenizde olmasını istediğiniz ancak ücretsiz veya premium temalar tarafından iyi işlenmeyen belirli işlevlere odaklanmanıza da olanak tanır.

Bir WordPress sitesi başlatmak ve finansal kaynaklara sahip olmak istiyorsanız, site için geliştirilmiş özel bir şablon almak iyi bir seçenektir. Özel bir tema daha iyi kontrol sağlar ve size şablon üzerinde tam bir sahiplik sağlar.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Wordpress Wordpress Dünya

Windows XP Kullanarak Yerel WordPress Kurulumunu El İle Güncelleme

Giriş Kısa süre önce WordPress’i 2.8’den 3.0’a güncelledim. WordPress’in Codex’i dahil olmak üzere çoğu öğretici, web barındırıcınızın sunucusunda depolanan canlı
E-Ticaret Wordpress Wordpress Dünya

2018’de WooCommerce Tema Geliştirme Eğitimi

WooCommerce son yıllarda büyük bir tanınırlık kazandı ve popülaritesi kimseden saklanmıyor. Tüm temel ve gelişmiş özelliklerle dolu, dünyanın en sevilen