Panasonic, Türkiye Satış Politikasını Değiştirdi

Elektronik devi Panasonic, Türkiye satış politikasını değiştirdi. Yeni satış politikasından çıkan karar sonucu elektronik devi bundan sonraki süreçte Türkiye‘de televizyon, dijital fotoğraf makinesi, lens, video kamera, kişisel bakım ve kulaklık ürünlerinin satışını gerçekleştirmeyecek.

Yenilen satış politikasını 1 Nisan 2014 tarihinden sonra uygulamaya başlayacak olan Panasonic, bu süreden sonra DECT kablosuz telefon ve ev tipi klima satışlarını satmaya devam edecek.

panasonic

Panasonic

Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar değişen satış politikası hakkında şu açıklamayı yaptı; Panasonic 30 yıldan uzun süredir Türkiye’de faaliyette olan bir marka. Bir süre önce değişen tüketici ihtiyaçları ve pazar koşulları ışığında küresel operasyonlarımızı yeniden yapılandırma kararı almış, kurumsal çözümlere odaklanmaya başlamıştık. Bu bağlamda, kurumsal ürün ve çözümler alanında yaptığımız yatırımlara Türkiye’de de hız vereceğiz. Tüketici elektroniği alanında kârlılık oranı yüksek olan ve halihazırda büyük bir rekabet avantajına sahip olduğumuz DECT kablosuz telefon ve ev tipi klima alanlarındaki satışlarımız sürecektir. Yeni strateji kapsamında Türkiye’de, tüketicilere yönelik düz panel TV, dijital görüntüleme (fotoğraf makinesi, lens ve video kamera) ve ev aletleri ürünlerimizi satmayacağız. Tüketici elektroniği ürünlerimizi satın alan ve kullanan müşterilerimize sunduğumuz servis desteğinde herhangi bir aksaklık yaşanmayacaktırdedi.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status