Photoshop Chrome Üzerinden Kullanılabilecek

Grafik ve medya yazılımları ile tanıdığımız Adobe’un popüler programı Photoshop Chrome üzerinden kullanılabilecek. Google Chrome üzerinde eklenti yardımıyla çalışacak olan Photoshop programı için Adobe uzun süredir Google ile işbirliği içerisinde olduklarını belirtmişlerdi. İkili arasında uzun süren ortak çalışmanın ardından nihayet Photoshop’u Chrome üzerinden artık kullanmak mümkün hale geliyor.

Photoshop Streaming

Photoshop Streaming

Photoshop Streaming adı verilen eklenti sayesinde Chrome üzerinde çalışacak olan fotoğraf işleme yazılım programı ile standart masaüstü yazılımında yapabilecek çoğu işlemler artık internet tarayıcısı üzerinden yapılabilecek. Programın Google Chrome üzerinde çalışma mantığı ise Photoshop CC 2014 yazılımın masaüstü sürümünün kurulu olduğu sunucu üzerine bağlanarak işlemleri yapıyor olması.

Adobe’un eğitim kurumları için test aşamasına sunduğu Photoshop Streaming Google Chrome eklentisi ile yapılacak çalışmalar şu an için sınırlı. Ancak ilerleyen zamanlarda eklentinin tam teşekküllü çalışacağı belirtiliyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status