Pinterest’i Artık Türkçe Kullanabilirsiniz

Yapılan analizlere göre internet üzerindeki sosyal ağ platformlarının kullanıcı yapısına göre, kullanıcılarının yüzde 80’ni bayanlardan oluşan Pinterest’i artık Türkçe kullanabilirsiniz. Pinterest, yayınladığı mesajla Türkiye kullanıcılarına  Türkçe dil hizmeti sunmaya başladığını belirtti.

Pinterest Turkce Oldu

Pinterest Türkçe Oldu

Pinterest yetkilileri Türk kullanıcılarına aşağıdaki mesajla Türkçe dil desteğini duyurdu.

Merhaba!,

Bugün Pinterest’in Türkiye’ye geldiğini duyurduğumuz için çok heyecanlıyız. Sevdiğiniz şeyleri bulmak için Pinterest’i artık Türkçe kullanabilirsiniz.

Yeni dile geçmek için bugün oturum açın. Ana sayfa akışınızın en üstünde, Türkçe sürüme geçmenize yardımcı olacak bir mesaj göreceksiniz.

Umarız hoşunuza gitmiştir! Unutmayın: İnternetteki diğer siteleri ziyaret ettiğinizde gözünüze takılanları kaydetmek için her zaman Pin It düğmesini kullanabilirsiniz.

İyi Pinlemeler!

Kullanıcılarının yüzde 80’ni bayan kullanıcılarından oluşan sosyal ağ platformu Pinterest’in 70 milyon kullanıcısı mevcut. Amerika’da da 10 milyon kullanıcı sınırını en hızlı geçen sosyal ağ platformlarından birisi olan Pinterest’te Türkçe dil seçeneğini getirmiş oldu.

Ayrıca Pinterest’in iOS ve Android uygulamalarına da Türkçe dil desteği gelmiş oldu.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status