PlayStation 4, ilk Günde 1 Milyon Sattı

Japonya kökenli teknoloji şirketi Sony, konsol meraklılarının merakla beklediği yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4, ilk günde 1 milyon sattı. PlayStation 4’ün ilk olarak Amerika ve Kanada’da satışa sürüldü. Yeni nesil oyun konsolun satışa sürülmesinin 24 saat gibi kısa bir süre ardından 1 milyon satışa imza attı. Amerika ve Kanada’da ilk gün satış rakamını başarılı bulan Sony Computer Entertainment’ın başkanı ve CEO’su Andrew House, aynı başarıyı ise 29 Kasımda Avrupa ve Latin Amerika satışlarında görmek istediğini belirtti.

PlayStation 4

PlayStation 4

İlk gün satış rakamlarıyla piyasaya oldukça başarılı bir giriş yapan yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4 ayrıca kendi rekorlarından bir tanesi de yenilemiş oldu. Sony’nin ilk konsollarından PlayStation 2 şuana kadar dünyanın en hızlı satan oyun konsolu olarak yer alıyordu. An itibariyle tahtını PlayStation 4’e bırakarak, yıllar sonra Japon şirket kendi rekorunu tazelemiş oldu.

PlayStation 4 İçerik

PlayStation 4 İçerik

Geçtiğimiz günlerde PlayStation Türkiye tarafından, PlayStation 4’ün ertelenen Türkiye çıkış tarihi ve satış fiyatını sizlere ilgili yazımızda ” 13 Aralık tarihinde 1399 TL fiyat” etiketiyle satışa sürüleceğini duyurmuştuk. Dilerseniz aşağıdaki bağlantı üzerinden PlayStation 4’ün kutu içerik videosunu izleyebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status